akıllı sayaçlardaki saat ayarı

O arkadaşın enerji dağıtım firması ile ne tür bir anlaşma yaptını nereden bileceğiz? Tarifesini bilmeyen birinin soru sormaya hakkı yoktur demek bana göre yanlış.
Arkadaşa sor, bende merak ettim şimdi tarifesini... :D
O arkadaş tarifesini bilmiyor ama zamanla ilgili soru soruyor biraz tezat değil mi? Bilmiyorsa zamanla ne gibi bir problemi olabilir.

Aynısı başıma geldi zamanında düşünmediğimden ve yeni sıfır saat alan herkes gini kontrol etmediğimden seneler sonra saatteki saatin doğru olmadığını farkettim ortada ne satın aldığım firma ne de garantisi kaldı. Tredaşa başvurdum doğal olarak fakat güncelleme yapılmadığını kimsenin de yapamayacağını öğrendim bir de üstüne tavsiyr verdiler tek zamana geç!

Benim tavsiyem ise 3 tarifeden gidecekseniz ve elk sayacının zamanı yanlışsa, ucuz masa saatinden birini alıp buna göre ayarlayın canınız bir kez daha yanmasın!
Şaka falan yapıyoruz ama bende çoklu tarifedeyim. Eve gidince olaya barnah atalım... Galiba başkalarına akıl verirken kendi saflığımız ortaya çıkıyor. :D

Çoğumuxun aklında olmuyor günümüzde bu teknolojiye rağmen nasıl başarılıyor yanlış ayarsız elk sayacı piyasaya çıkartmak. Tabi iş işten geçince başına saat atacak kimse veya belge kalmıyor, geçmiş olsun şimdiden sn. @seagate geçende 1 arkadaşla aramızda aynı muhabbet geçti soğuk deyip kıvırdı inemem bakamam saate dedi eminim yanlıştır başıma gelen gibi.

Çoğumuxun aklında olmuyor günümüzde bu teknolojiye rağmen nasıl başarılıyor yanlış ayarsız elk sayacı piyasaya çıkartmak. Tabi iş işten geçince başına saat atacak kimse veya belge kalmıyor, geçmiş olsun şimdiden sn. @seagate geçende 1 arkadaşla aramızda aynı muhabbet geçti soğuk deyip kıvırdı inemem bakamam saate dedi eminim yanlıştır başıma gelen gibi.
o çok kolay stok sırasında pili bitiyor monte den de takıyor geçiyor çalışmasını bekliyor çalıştı çalıştı saat ayarını kendi yapıyor demişler olabilir sayaç okunurken...

Yok ustam öyle cevap duymadım pil durumu da değişmedi satın aldıktan beri panoda. Bu arada aşağıdaki benzer konular'da da aynı mesajlar var galiba.

Yok ustam öyle cevap duymadım pil durumu da değişmedi satın aldıktan beri panoda. Bu arada aşağıdaki benzer konular'da da aynı mesajlar var galiba.
bir ara sayaç değişiminde çalışmıştım biz MKE sayaç takıyorduk bazılarının pili bitik oluyordu takıp bırakıyorduk bakmıyorduk...
bir evde antika sigorta vardı bütün kablolar siyahı eskiyi söken arkadaş yeniyi yanlış bağladı bum öylece bıraktı kaliteli hizmet...

arkadaşlar konuyu ciddiye almıyosunuz akıllı sayacım var ve düz tarifedeyim.Tasarrufta bulunmak için tarife kullanmak istedim aklıma geldi baktığımda 2 saat ilerde bunun sakıncası olurmu ?

Dostum,

Açık konuşmak gerekirse ( bu konuda yönetimden peşin peşin özür dilerim) sayacın 2 saat ileri ise ;

ne olur eğer tarifeye geçersen ve saat ayarı değişmez ise prime time denilen elektrik dağıtım firmasının faturayı dürüp dürüp katladığı ve geçirdiği saat olan 17:00 ve 22:00 saatleri arası senin sayacına göre 15:00 20:00 arasına denk gelir. Bu senin işine geliyorsa neden olmasın katlamalı tarife saat 20:00 da biter ve ucuz olan gece tarifesi saat 20:00 dan itibaren başlar. bence saat ayarı düzelmez ise ve sizin evde ağır kullanım gündüz yok ise daha mantıklı.

Hele hele çalışan aile iseniz akşam eve geliyorsanız pahalı tarife 22:00 da biteceğine 20:00 da bitmesi sizin avantajınıza olur. ( şahsi düşüncem )

Etikmidir değilmidir konusu tartışılır ( bu noktada etiklik elektrik dağıtım firmasını korur saat ayarnın düzeltilmesi gerekir)

Ha şunuda belirteyim elektrik dağıtım firması ne kadar etiktir? ( bize katlayıp dürüp ekleyip çarpıp faturaladıkları kaçak kullanım mış personel saat ücretiymiş iletim dağıtım bedelleriymiş trt payıymış mışta mış.. )

Saygılar.

Bu arada konu dışı ama taşları tamda toktasına atılıyor az sonra resimleyerek kanıtlayacağım. @by lent

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri