akıllı sayaçlardaki saat ayarı

uçak16

Üye
akıllı sayaçlardaki saat ayarı yapılabilir mi?Eğer saat tam değilse tüketim aleyhimize olur mu?

Saattaki index (tüketim değerleri) okunur, zaman değil !

Bu arada Yurdumun insanları !
12 Ay elektrik tüketip 14 tane fatura ödüyorsunuz, bilmem farkettiniz mi ?

Saattaki index (tüketim değerleri) okunur, zaman değil !
Üç zamanlı tarifelerde ücretlendirme üç farklı zaman üzerinden yapılır. Ayrıca zaman ayarlaması sayaçın içinden yapılıyor olsa dahi bunun kullanıcı tarafından kurcalanmaması için sayaç mühürlenmiştir ve oynanması suçtur. Saat ayarının bozuk olduğunu düşünüyorsanız bağlı olduğunuz elektrik idaresine başvurmanız gerekmektedir.

Üç zamanlı tarifelerde ücretlendirme üç farklı zaman üzerinden yapılır. Ayrıca zaman ayarlaması sayaçın içinden yapılıyor olsa dahi bunun kullanıcı tarafından kurcalanmaması için sayaç mühürlenmiştir ve oynanması suçtur. Saat ayarının bozuk olduğunu düşünüyorsanız bağlı olduğunuz elektrik idaresine başvurmanız gerekmektedir.
Sayaçları okuyan cihazların içinde auto-syn yoktur herhalde, yoksa saat indexini alma oxford mezunu kişiler tarafından yapılıyor( :) Bir dönem bende yaptım). Saat ancak çok tarifeli sayaçlarda önemlidir ve her okumada zaman bilgisi farklıysa güncellenir. Bu kullanıcı tarafından yapılsaydı faturaların halini siz düşünün....

Sayaçları okuyan cihazların içinde auto-syn yoktur herhalde, yoksa saat indexini alma oxford mezunu kişiler tarafından yapılıyor( :) Bir dönem bende yaptım). Saat ancak çok tarifeli sayaçlarda önemlidir ve her okumada zaman bilgisi farklıysa güncellenir. Bu kullanıcı tarafından yapılsaydı faturaların halini siz düşünün....
Ben ne demişim?

Soruyu soran arkadaş tek zamanlı tarifede ise servisi neden çağıralım ?
Sorularda kaydırma yapmak her zaman sınıfta kalmakla sonuçlanmaz. ;)
Biraz mantık yürütemediğinizi görüyorum. Açıklayayım: kendi deyiminizle, "soruyu soran arkadaş tek zamanlı tarifedeyse" neden böyle bir konu açma gereği duysun? :D

Biraz mantık yürütemediğinizi görüyorum. Açıklayayım: kendi deyiminizle, "soruyu soran arkadaş tek zamanlı tarifedeyse" neden böyle bir konu açma gereği duysun? :D
O arkadaşın enerji dağıtım firması ile ne tür bir anlaşma yaptını nereden bileceğiz? Tarifesini bilmeyen birinin soru sormaya hakkı yoktur demek bana göre yanlış.
Arkadaşa sor, bende merak ettim şimdi tarifesini... :D

Aynısı başıma geldi zamanında düşünmediğimden ve yeni sıfır saat alan herkes gini kontrol etmediğimden seneler sonra saatteki saatin doğru olmadığını farkettim ortada ne satın aldığım firma ne de garantisi kaldı. Tredaşa başvurdum doğal olarak fakat güncelleme yapılmadığını kimsenin de yapamayacağını öğrendim bir de üstüne tavsiyr verdiler tek zamana geç!

Benim tavsiyem ise 3 tarifeden gidecekseniz ve elk sayacının zamanı yanlışsa, ucuz masa saatinden birini alıp buna göre ayarlayın canınız bir kez daha yanmasın!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri