Akıllı Sayaç 5.08.1.0 kodu

eleman1

Üye
Tesisatımda akıllı sayaca geçtim kodu 5.08.1.0 ancak gelen faturalarda herhangi bir değişiklik göremedim acaba
5.08.1.0 kodu hangi tarifeye giriyor.Mesela sabit bir yük kullansam günün her saati aynı ölçüm değerimi görünür.Bana yardımcı olursanız sevinirim.. ???

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Akilli sayac tarifesine gecti iseniz, tek bir tuketim degil, 3 ayri tarifedeki 3 ayri tuketimi tek tek gorebilmeniz lazim faturada. Dilekce ile basvurdugunuz halde, bunu ''bilgi islem'' e islememis olabilirler. Faturanizda, 3 ayri tuketim gorunmuyor degil mi?

Faturamda gece-gündüz -puant değerleri ayrı ayrı girilmiş.Benim anlamadığım nokta örneğin 5kw için günün her saati ücretlendirilen değer aynımıdır.Bunların bir oranı varmı mesela gece gündüz gibi hafta sonu hafta içi arasında bir ölçüm farkı varmıdır.

sayın eleman 1 ülkemizde 4.tarife olan hafta sonu uygulaması şu anda uygulanmıyor yalnız günün 3 tarifesi uygulanıyor.gün üçe bölünmüş tarifeleri farklıdır.kod dediğin il kodudur. o kod ile internet ten borç sorgulaması yapılabiliyor. forumda tarife saatleri var.

sayın eleman 1 ülkemizde şu an 3 tarife var
saat 22 den 06 ya kadar olan gece tarifesi bu fiyat olarak en uygun olanı
saat 06 dan 17 ye kadar olan gündüz tarifesi fiyat olarak gece tarifesinden biraz daha pahalı
saat 17 den 22 ye kadar olan puant tarifesi fiyat olarak en pahalı olan

gece tarifesi normalden yaklaşık % 50 daha ucuz
gündüz tarifesi normalden yaklaşık % 5 daha ucuz
puant tarifesi de normalden yaklaşık % 50 daha pahalı

arkadaşlar ben eski tip saat kullanıyorum ve daha önceki faturalarımdaki tarife kodu 16 idi.bu faturamda 5.08.1.0 gibi bir kod numarasıyla karşılaştım.Bunun anlamını bilen varsa lütfen yardımcı olsun
şimdiden teşekkürler

T1: tarifesi 06:00--17:00
T2: tarifesi 17:00--22:00
T3: tarifesi 22:00--06:00
T4: tarifesi yedek tarife olarak kullanılır...
müşteri dilekçeyle tedaşa başvurursa istediği tarifeye geçebilir

mesken tarifesi 8
ticarethane 2

şantiye 6

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular