Akıllı Oda Termostatı Seçimi?

musty.skr

Üye
Merhabalar;

Akıllı oda termostatı almak istiyorum 2 ürün arasında kaldım. Desteklerinizi tecrübelerinizi rica ediyorum.
Cosa akıllı kombi kiti
Bağlantı probleminin olduğu yorumlarından açıkça belli, kombi salon balkonunda içe koyulacak parçayı da salona modemin yanına koymayı düşünüyorum böylelikle bağlantıda sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum tabi teoride:) bağlantı problemlerini aşacak güncelleme yakında gibi bir yazı okumuştum yakın zamanda. Sadece kombime uyumlumu diye çağrı merkezini aradım kapı duvar beklemekten sıkıldım ve cevap alamadan kapattım telefonu yani iletişim destek satış sonrası pek bişey beklememek lazım galiba

General Ht 400 Wifi Akıllı Oda Termostatı
Hakkında çok net yorumlar bulunmuyor ama mantığı aynı fiyatı da aynı sayılır.

İki ürününde de iç ünitede dereceyi gösterecek bir led ekran olmasını beklerdim. (Bu özellik olmadığı için şimdiden oda termometresi aldım)

Kullandığım kombi: Protherm lynx 24

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Protherm lynx 24 uyumlumu ?
Akıllı oda termostatı almak istemenizin sebebi nedir ?
kombi sisteminin uyğunluğu varsa dış hava sensörü olsa daha iyi . ( ? )
Cosa akıllı kombi kiti ilğilenen yoksa yaramaz
General Ht 400 Wifi Akıllı Oda Termostatı çalışma hassasiyeti 0.5 derece bu paraya fazla
gereksiz bir termostat , alacaksanız uyumlu modülasyonlu klasik termostat almanız .

Protherm lynx 24 uyumlumu ?
Akıllı oda termostatı almak istemenizin sebebi nedir ?
kombi sisteminin uyğunluğu varsa dış hava sensörü olsa daha iyi . ( ? )
Cosa akıllı kombi kiti ilğilenen yoksa yaramaz
General Ht 400 Wifi Akıllı Oda Termostatı çalışma hassasiyeti 0.5 derece bu paraya fazla
gereksiz bir termostat , alacaksanız uyumlu modülasyonlu klasik termostat almanız .

-Uyum konusunda emin değilim, teyit edeceğim. Ama uyum sağlayacağını düşünüyorum.
-Çünkü sürekli oda içerisindeki oda termometresine göre ayar yapmaya çalışıyorum, bu işi otomatik yapmasını istiyorum. Konfor ve ekonomi sağlayacağını düşünüyorum.
-Dış hava sensörünün olup olmadığına emin değilim, bu iki cihazda da internet üzerinden dış hava sıcaklığını veriyor. (bahsettiğiniz özellik ne işime yarar hayal edemedim)
-Cosa Çağrı merkezi arama denememde cevap alamadım evet yarın tekrar arayıp deneyeceğim :) kullanıcı yorumlarının tek şikayeti bağlantı problemleri bunu da evimin kombi modem konumlamasıyla halledebileceğimi düşünüyordum.
-Bu hassasiyet konusu önem taşıyor sanıyorum. Ht400 0.5 bilgisini tam alamamıştım siz bulmuşsunuz teşekkürler. Cosada sanırım bu 0.1 (Cosa böyle ise Ht400 den bu konuda öndemi olmuş oluyor)
-Protherm çağrı merkezini aradım vailand ve demirdöküm çıktı (birleşmişler protherm de vailand alt ürünüymüş) onlardan oda termostadı talebinde bulundum demirdökümün kablosuz bahsettiğiniz gibi bir ürününü önerdiler kapattım hemen araştırdım 0.5 hassiyetliymiş herkes bundan şikayetçi cümleler kurmuş almamam gerektiğini düşünerek arayışa girdim ve bu iki marka app konrollü oluşu hoşuma gitti.
HT400 de aynı şekilde 0.5 ise oda sıkıntılı demekki.

merhaba
Cosa akıllı kombi kiti
https://cosa.com.tr/

tüm yorumlara ve videolara bakın karar verin
iyisi kötüsü hayırlısı dilelim .
Ne kadar doğru bazı yorumlar
Müşteri hizmetleri sıfır hiç destek olmuyorlar ben aldım boşta duruyor

bağlantı çok kopuyor tek sorun bu güçlü bir ürün değil 2 oda bir salon evde çekmiyor alet günde bir defa kopuyor tekrar kuruyoruz bıktırdı valla

Arkadaslar elinize saglik guzel anlasilir sunum olmus interbette kullananlarin yorumlarinda elektrik gidip geldiginde wifi baglantisi kopuyormus birdaha baglamak ugrastiriyormus otomatik baglanmiyormus

General Ht 400 Wifi Akıllı Oda Termostatı
https://www.generallife.com.tr/ht-400
http://www.isipark.com.tr/kullanim-kilavuzu/ht400.pdf
başımdan geçen durum
bu firmanın internet üzerinden alt düzey ürünü aldım geri verdim arka bağlantı kısmı tırnağı açılmıyordu ana yerine tel ettim ilğililer gönderin inceleyelim yenisini göndeririz dediler
aldığım yere telefon ettim oraya göndermeyin konuşmamızda benzer ürün aynısı ifadesini kullanınca hemen geri verdim . iade alalım dedi ( tam ücret iadesi )

bllği : internet alış verişlerinde her zaman kargo ücretsizi tercih edin .
iadede yararı vardır .

durum nedir tam anlamış değilim .
ürün orj aynı ürün ( resimler ) ve genel ürün aynı idi .

araştırmaya devam edin . ne alırsanız alın yarar sağlasın , hayırlı olsun
kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Yolladığınız Ht400 Kullanım kılavuzununda
Ölçüm hassasiyeti : 0.01 yazıyor
Yine aralarında fark yok o zaman, ikisinden birinde derece led ekranı olsa ona yönelirdim.
Bulabildiğim tüm kullanıcı yorumları ve videoları seyrettim, Cosa ile ilgili çok video ve yorum var ama Ht400 ile alakalı çok şey yok olan videolar firmanın kendi çektiği videolar hep artılardan bahsediliyor objektif bakış yok.

..oda termostatına göre ayar yapmanıza gerek yok aslında..
bir defa evin izolasyonu iyi olmalı..yakıt tasarrufu açısından..kombi radyatör sisteminde suyun sıcaklığı belli bir ayarda ise radyatörde kaybolan ısıya göre zaten sıcaklığı belli seviyede tutacaktır..oda ısısı çoğalırsa su geç soğuyacak veya tersi olursa çabuk soğuyacak ve kombi devreye girecek suyun sıcaklığını sabit tutmak için..
oda termostatı ek bir destek sağlar ama çok da faydalı olacağını sanmıyorum..
benim görüşüm bu..

..oda termostatına göre ayar yapmanıza gerek yok aslında..
bir defa evin izolasyonu iyi olmalı..yakıt tasarrufu açısından..kombi radyatör sisteminde suyun sıcaklığı belli bir ayarda ise radyatörde kaybolan ısıya göre zaten sıcaklığı belli seviyede tutacaktır..oda ısısı çoğalırsa su geç soğuyacak veya tersi olursa çabuk soğuyacak ve kombi devreye girecek suyun sıcaklığını sabit tutmak için..
oda termostatı ek bir destek sağlar ama çok da faydalı olacağını sanmıyorum..
benim görüşüm bu..

Normalde şu şekilde kullanıyorum;
Oda içerisinde Dijital termometre kullanıyorum oda ısısı 20 derece olsun istiyorum mesela.
kombi üzerinden bir ayar tuturuyorum dış hava ısısı ortalama aynı giderse değiştirmeme gerek kalmıyor ama dış hava soğursa kombi üzerinden dereceyi yükseltiyorum yoksa odanın ısısıda aynı oranda düşüyor.
Yada tam tersi senaryo ile dış ortam ısısı yükselirse ayarladığım kombi ısısı fazla geliyor ve oda istediğim sıcaklığın üstüne çıkıyor :)

Oda termosttatı ile bu durumu kombinin başına gitmeden otomatik şekilde çözmeyi amaçlıyorum hatta ben evde yokken uzaktan istediğim gibi kısmak planım değişti eve 3 gün gitmeyeceğim kombiyi kapatmak yada min. şekilde kısmak vs vs. bu senaryolar azda olsa tasarruf sağlatır diye düşünüyorum. Bu firmalar %35 tasarrufdan bahsediyorlar hadi %20 yapsın kar kardır Güzel ülkem şu durumdayken :(

Cosa müşteri hizletmerine ulaştım "protherm lynx 24" kombimin uyumlu olduğunu söylediler ve satın aldım bakalım hayırlısı :)

Cosa müşteri hizletmerine ulaştım "protherm lynx 24" kombimin uyumlu olduğunu söylediler ve satın aldım bakalım hayırlısı :)

hayırlı olsun , deneyimlerinizi paylaşırsanız daha iyi olur ( olumlu ve olumsuz yönlerini )
satış öncesi durum , satış ilğisi , fiyat , servis , kullanım , teknik incelikleri , işe yararlılık , deneyimleriniz vs gibi .
sağlıcakla kalın .

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri