akıllı ev projeme projeler lazım

uufuk944

Üye
lise son sınıf elektrik elektronik öğrencisiyim sene sonu için akıllı ev yapıcam bunun içinde lazerle ev koruma sistemi otomatik kapı açma sistemi elimizle ses çıkarınca yanan lamba uzaktan kumanda ile lamba yakma otomatik çiçek sulama sistemi yapıcam ama daha çok şey koymak istiyorum neler ekleyebilirim projeme küçük devreler şeklinde yapıcam yani bir kutuyu ev yapıcam o yüzden güzel ama boyutu küçük ve yapımı kolay devreler söylerseniz sevinirim şimdiden tşkler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Her biri için ayrı ayrı arama yaparsanız hepsinin mevcut olduğunu görürsünüz.

Her biri için ayrı ayrı arama yaparsanız hepsinin mevcut olduğunu görürsünüz.

hepsinin mevcut olduğunu bende biliyorum benim amacım hepsini minyatür bir evde toplayıp göstermek ve aklıma gelmeyen devreler var ben aslında onları soruyorum

dostum dimmer devresiyle ışık şiddetini ayarlayabilirsin (enerji tasarrufu için:)) hatta bunu uzaktan kumanda ile kontrol edebilirsin. pır sensör ile hareket algılayan devre olabilir,şifreli kapı kilidi vs vs yapabilirsin..

dostum dimmer devresiyle ışık şiddetini ayarlayabilirsin (enerji tasarrufu için:)) hatta bunu uzaktan kumanda ile kontrol edebilirsin. pır sensör ile hareket algılayan devre olabilir,şifreli kapı kilidi vs vs yapabilirsin..

bak bunlar aklıma gelmemişti ii oldu kapı kilidini düşünmüştüm ama çok teşekkür ederim varmı daha başka proje bilenler D:

evin enerjisini güneş panelinden sağlayabilirsin aynı zamanda ekolojik ev olur, dimmer ile ışık ayarı yapacaksan PWM ( pulse width modulation - darbe genişliği modülasyonu) internette 555 entegresiyle yapılan basit örnekleri mevcut kullan o zaman tasarruf etmiş olursun, gerçekte sms ile klimayı çalıştır, su kaynat, bilgisayarı aç, ütü prizdemi kaldı kontrol et, vs komutlar verilirde bu senin küçük alanda problem olur bide pic kullanmak gerekir bunların versiyonlarını kullanabilirsin uzaktan kumandayla ışığı kontrol ederken bir tuş daha ekleyip basınca ısıtıcı çalışıyor yazılı su ısıtıcısı şeklinde bir cihazın ışığını yakan sistem yap yada gerçekten role kulanıp 220 ye bağlı su ısıtıcısını çalıştır, evin önünde apartman giriş lambaları gibi önünden biri geçince yanan lamba yapabilirsin, karanlık olunca yanan lamba yapabilirsin, evinin bir zili olabilir, diyafon sistemi olabilir, otomatik kapanan perdeler olabilir. Yalnız sırf senin ilk mesajındaki devreler bile yeterinden fazla bir proje ödevi olur, bence her devreyi bir kişinin yaptığı, ortak bir çalışma şeklinde olsa ödevin, çok daha iyi olurmuş.

evin enerjisini güneş panelinden sağlayabilirsin aynı zamanda ekolojik ev olur, dimmer ile ışık ayarı yapacaksan PWM ( pulse width modulation - darbe genişliği modülasyonu) internette 555 entegresiyle yapılan basit örnekleri mevcut kullan o zaman tasarruf etmiş olursun, gerçekte sms ile klimayı çalıştır, su kaynat, bilgisayarı aç, ütü prizdemi kaldı kontrol et, vs komutlar verilirde bu senin küçük alanda problem olur bide pic kullanmak gerekir bunların versiyonlarını kullanabilirsin uzaktan kumandayla ışığı kontrol ederken bir tuş daha ekleyip basınca ısıtıcı çalışıyor yazılı su ısıtıcısı şeklinde bir cihazın ışığını yakan sistem yap yada gerçekten role kulanıp 220 ye bağlı su ısıtıcısını çalıştır, evin önünde apartman giriş lambaları gibi önünden biri geçince yanan lamba yapabilirsin, karanlık olunca yanan lamba yapabilirsin, evinin bir zili olabilir, diyafon sistemi olabilir, otomatik kapanan perdeler olabilir. Yalnız sırf senin ilk mesajındaki devreler bile yeterinden fazla bir proje ödevi olur, bence her devreyi bir kişinin yaptığı, ortak bir çalışma şeklinde olsa ödevin, çok daha iyi olurmuş.

çok sağol kardeşim sende güzel devreler verdin yapıcam bunların hepsini biraz zaman alıcak ama işin ucunda laptop var :D varsa başka devreler cvplarınızı bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri