Akıllı ev otomasyonunda evimdeki sigorta kutusundaki tüm sigortalara wifi özellikli akıllı rölelerle müdahele etmek istiyorum.

UCG

Üye
Katılım
26 Nis 2019
Mesajlar
6
Puanları
1
Konum
İSTANBUL
ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA,

UZUN ZAMANDIR KENDİ EVİMDE AKILLI EV OTOMASYONU İŞLERİ İLE İLGİLİ PROJELER YAPTIM VE HALA KULLANIYORUM. AMA ASIL YAPMAK İSTEDİĞİM ŞEY DAİREMDEKİ GİRİŞ SİGORTA KUTUSUNDAKİ OTOMAT SİGORTALARIN HEPSİNE WIFI OZELLIKLI AKILLI RÖLELER ÜZERİNDEN MÜDAHELE ETMEK İSTİYORUM. UFAK BİR PANO YAPIP DOLAP İÇİNE SAKLAYACAĞIM. BUNU YAPABİLMEK İÇİN EN MANTIKLI VE UYGUN YOLLU ÇÖZÜM OLARAK KONTAKTÖRLER KULLANARAK EVDEKİ TÜM ELEKTRİKLE ÇALIŞAN HERŞEYİ BÖLÜM BÖLÜM ODA ODA ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUM. FAKAT KONTAKTÖRLERE SÜREKLİ ENERJİ VERMEK ENERJİ SARFİYATI OLACAĞI İÇİN MANTIKLI GELMİYOR. ÖRNEK VERİYORUM EVDEN ÇIKTIĞIM VAKİT EVDEKİ TÜM ELEKTRİK LE ÇALIŞAN HERŞEYİN ELEKTRİĞİNİN KESİLMESİNİ SADECE BUZDOLABININ AKTİF KALMASINI İSTİYORUM. EVE GELDİĞİMDE İSE İSTEDİĞİM KULLANDIĞIM TARAFLARIN ELEKTRİKLERİNİ ÖZGÜRCE UZAKTAN AÇIP KAPAMAK İSTİYORUM. KONTÖRLERİN AÇIK VEYA KAPALI KONTAKLARINI KULLANSAMDA HER HALUKARDA KONTAKTÖRLER YA EVDEN ÇIKARKEN SÜREKLİ ENERJİDE KALACAK YADA EVE GİRERKEN ENERJİDE KALACAK. BEN İSTİYORUM Kİ ŞÖYLE TETİKLEMELİ BİR ANAHTARLAMA ELEMANI GİBİ BİRŞEY VARMI. BİR KERE CİHAZA TETİK VERİYİM ANLIK AÇIK KONTAK KAPANSIN KAPALI KONTAK KAPANSIN (CİHAZIN KONTAK AKIMLARI YÜKSEK OLMALI TABIKI SİGORTA AMPERINE GÖRE DAYANMALI). BU ŞEKİLDE OLURSA SÜREKL ENERJİDE KALMASI GEREKEN BİRŞEY OLMAZ. ARAŞTIRMALARIMA GÖRE BÖYLE BİRŞEY BULAMADIM. OTOMAT SİGORTALARI OTOMATİK AÇ KAPA YAPAN YÜKSEK TEKNOLOJİLİ HABERLEŞMELİ VB. ÜRÜNLER VAR AMA ONLARDA TABİKİ ÇOK PAHALI. SİZDEN İSTEDİĞİM BÖYLE BİR UYGULAMAYI BAŞKA YOLLARLA NASIL YAPABİLİRİM. DAHA UYGUN DAHA BASİT KARMAŞIK OLMAYACAK ŞEKİLDE. BUNUNLA İLGİLİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. HERKESE ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

M E H

Profesyonel Üye
Katılım
28 Eyl 2006
Mesajlar
1,066
Puanları
281
Konum
Konya
Kilitleme rolesi ile tanismaniz , çözüme yardımcı olabilir.
 

arkaplan

Profesyonel Üye
Katılım
26 Şub 2011
Mesajlar
5,990
Puanları
2,206
Para harcamayıp kendiniz kumanda olup tesisat ( iki yolu ) düzenlenip çözümü ile

Yada Para harcayıp eklenti yapacaksınız.
Çinli bekliyor PARA PARA PARA diye

2022-06-17 06.26.30.png
 

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
121,235
Mesajlar
853,616
Kullanıcılar
436,622
Son üye
Yiğitylmz

Yeni konular

Üst