Akıllı Ev Alt Yapısını Nasıl Yaparım

öncelikle merhaba alman markası berker ve bpt otomasyon akıllı ev sistemlerin de sorumlu teknik çözüm ortağıyım öncelikle alt yapıyı yapmadan önce proje de ve kulanıcın ne istediğidir.ondna sonra alt yapı ile alakalı kablolamaya başlanılır. ne kontrolleri isteniyor neler yapılmak isteniyor bunları bilmemizde fayda var sonra alt yapı ile alakalı kablolamaya başlanmalıdır.daha detaylı bilgiler için burdan ulaşabilirsiniz.Smarthome - Home Automation, X10, Remote Control, Lighting, Wireless Security linkinden ulaşabilir ve daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz ismim ozan borası iyi çalışmalar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
çok güzel bir paylaşım yapmışsın bizlere zaman ayırıp bilgilerini aktarman bizlere büyük bir bağıştır

Akıllıev sıstemelrınde kablolama ıle ugrasmadan sadece anahtar kasasına + olarak notr kablosu cekılerek powerlıne haberlesme ıle kesın cozum ve dusuk malıyet ıscılık te zaman kaybı olmadan kurulum yapılabılen bır sıstem hakında bılgı almak ısteyen arkadaslara yardımcı olabılırım .Bu sıstem kurulumu ıcın alt yapıya gerek yoktur.Tum evlere uygulanabılır gereklı olan sadece 8 cm derınlıgınde kasa ve kontrol edılecek olan aydınlatama ve panjur kontrolunu saglayan anahtarlara faz + notr hatının bulunması . Elektrık enerjısının bulundugu her nokta nın kontrolu saglanabılır .BUS sistemelrde dezavantaj olarak fazla malıyet kablo kırlılıgı buyuk ebatta pano kulanılarak yer kaplaması ve ılerleyen zamanlarda sısteme eklemeler yapılamaması

Slm arkadaslar kontrol kaleminde ve akıllı ev projesinde yeniyim ve ilgile takip cizelgeme almayda dusunuyorum ilk etapta herkese saygılarımla. ben ilk olarak akılımda olan dogal gazın baska bir yerden kumanda etmek istiyorum istedigim zaman sıcak su istedigimiz zaman soguk suyu ac ve kapa komutu vererek acmak ve acil drumlarda her ikisini de kapatmak istiyorum yani 5 çıkışlı bi komutla kontrol etmeye calısmalıyım 6 cıkıs ve daha fazlasını ilerleyen zamanlarda ekleyebilecegim bi dizaynı nasıl bi adımla baslata biliriz. yardımlarınız için simdiden hepinize ayrı ayrı tşk ederim

Merhaba akilli ev sistemlerinde degiskenler cok fazladir.

Aydinlatma otomasyonu icin bus haft8 cekecseniz bus kablosu sadece anahtadlari dolasir be kumanda paneline geri gelir uzerine bir direnc takilir kabloda kopuk kontrolu icin

Aydinlatma 2 sekilde calisir

1 varlik sensoru ve aydinlik senseru sisteme eklerseniz sistem atilan program ile otomatik calisir

2 aydinlatma armaturleri uyumlu secilirle dimlenebilen lambalar dali hatti cekilir her devre aydinlik siddetini kendi yapar

Sadece on off kullanacsaniz gene ayni mantik ancak bus hatti gerek varsa varlik ve aydinlik sensoru

Her durumda lambalara direk enerhi veriyorsunuz on off sistemde kumanda role aciyor dalili sistemde dali aciyor

Bu aydinlatma kismi idi ve emin olun en basit anlatimi

Su basmayi engellenmemek icin vafl gaz icin gine valf motorlu panjur otomatik klima kombi iklimlendirme bunlara ayrica gms modul destegi

Bu sistemler daha cok hayal gucu ile ilgili siz dusunun parasini verirseniz emin olun birileri bunu programlar

Mali acidan ise abb tavsiye edebilirim fonksiyonel olarak dusuk ama ucreti makuldur

Akilli evde vaiven cekmezsin basit olaran 0.1 role kullanirsin yada ofomasyonda program ile yaparsin akilli evdeki tum anahtarlar yaylidir tum sistemde role ile calisir

Arkadaşlar meraba.
Ben fırat Üniversitesinde elektrik ve elektronik mühendisliği son sınıftayım. Akıllı ev tasarımı bitirme ödevi aldım ama ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri