Akıllı elektrik saatinden T1 T2 ve T3 hesaplama

phantasm

Üye
Merhaba arkadaşlar,
konuyu nereye açacağımı bulamadım. Yönetim yardımcı olursa sevinirim doğru kategori için.

Elektrik saati bahçe içerisinde kalıyor ve enerjisa yetkilileri sayacı 12 aydır okuyamıyor.

Bugün enerjisa'yı arayıp endeks değerlerini verdim.
Teşekkür ettiler kapatacaklardı ki en son okunan endeks değerlerini sordum. Sanki arada uçurum varmış gibi geldi.

Normal ev kullanıcısıyım.

Bana aşağıdaki değerlere göre ortalama ne kadar bir fatura kesileceği konusunda yardımcı olabilir misiniz?
T: İLK DEĞER / SON ĞER
T1: 54000 / 801000
T2: 35000 / 480000
T3: 54000 / 231000

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar, kimse yardımcı olmayacak mı? Çok önemli gerçekten.

Merhaba phantasm. Bir kere çok terimli tarifeli kullanıcı değil tek terimli kullanıcıysan T1-T2-T3 ile uğraşmana hiç gerek yok. T bu üç tarifenin toplamını verir. Onun son endeksinden önceki okunanı çıkarır isen tüketimini bulursun. Onuda tarifeyle çarpar isen fatura bedelini bulursun. Sonra elektronik sauaçlarda,( , ) den sonrası hesaba dahil edilmez. Şayet çok terimli tarifeyi seçmiş iseniz o zaman T1 değerini ayrı, T2 değerini ve T3 değerini ayrı ayrı Son endeks ve önceki okunan endeksleri çıkarım kendi tarifeleri ile çarptıktan sonra bulunan değerleri toplayıp fatura bedelini bulabilirsiniz. Iyi bayramlar dilğimle.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Çok teşekkür ederim sonunda yardımcı olan çıktı!
Dediğiniz hesaba göre
T1: 741
T2: 445
T3: 177

Bunların birim fiyatları nelerdir ev kullnıcısı için?

Merhaba arkadaşım. T1 - T2 - T3 - T4 akıllı sayacın Gündüz, öğlen, akşam ve gece tarifeleridir.
Sadece T yazan değerden, en son gelen faturadaki değeri çıkarman gerekir. Ortaya çıkan rakamı şuanda güncel olan Elektriğin 1 Kw bedeli 0,365 Kuruştur. (İstanbul için geçerli)
Örneğin 12 Aylık kullanım;
2458 Kw x 0,365 = 897,17 Tl faturan gelir.
Buna Kdv ve diğer harçlar dahildir.
Aylık ortalama kullanım : 74,76 Tl.

Arkadaşlar merhaba,
foruma yeni katılıyorum ve solar enerjide de işe yeni girdim bu yüzden konulara hakim değilim,
Bu sektöre dair bilgilerimde de ciddi eksiklerim var, size örnek bir soru sormak istiyorum bunu detaylı bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim;
Örneğin bizim gebzede olan fabrikalarımızın çatılarına güneş panelleri kurmayı düşünüyoruz, bu panellerde 1000 m2 ye kaç kw güneş santrali kurabiliriz ve bize 1 yılda getirisi ne kadar olacak? Ve bize getirisi ne zaman olacak? Bu sorularının cevabını ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim
İyi çalışmalar

Örneğin bizim gebzede olan fabrikalarımızın çatılarına güneş panelleri kurmayı düşünüyoruz, bu panellerde 1000 m2 ye kaç kw güneş santrali kurabiliriz ve bize 1 yılda getirisi ne kadar olacak? Ve bize getirisi ne zaman olacak? Bu sorularının cevabını ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim
İyi çalışmalar
aradığınız bilgileri güneş sistemi işi ile uğraşan firmalardan ücretsiz keşif hizmeti kapsamında elde edebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,
Sizlere birkaç sorum daha olacak. GES ile ilgili T-1.8.0 VE T-2.8.0 değerlerinden hangilerine bakılarak GES Toplam Üretim Miktarı, GES ten tüketilen enerji miktarı, Şebekeye Verilen enerji miktarı ve TEDAŞ tan çekilen Enerji miktarı gibi değerleri hesaplayabiliriz yada sayaçta görebiliriz, bende sayaçtan gelen bu index değerler excel halinde var ama bu bahsettiğim değerlere göre okumayı bilmiyorum, ekte örnek bir gönderi gönderiyorum, bu örnek üzerinden cevap verirseniz sevinirim
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• örnek gönderi.xls
    55.5 KB · Görüntüleme: 46

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular