Akıllı binalarda uygulanan sistemler ve pc yazılımları

Marmitek

Üye
mrb arkadaslar akıllı binalar ve alarm güvenlik sistemleri gibi konularda aklınıza takılan sormak istedikleriniz ve modül fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz yardımcı olabilirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sanırım kimse soru sormayacak ben kısaca bahsedeyim o zaman

Akıllı bina veya akıllı ev deyince herkesin aklına aydınlatma ve güç devrelerini cesitli üniversal kumanda diye tabir ettiğimiz cihazlarla kontrol etmek geliyor fakat akıllı binalarda yapabilecekleriniz sadece hayal gücünüzle sınırlı... piyasada değişik sistemler mevcut bunlar kablolu veya kablosuz RF kontrol x10 kontrol diye gruplanıyor isterseniz bizim antalya yetkili bölge bayii liğini yaptığımız MARMİTEK ürünleri hakkında biraz bilgi vereyim
bu sistem evinizde,iş yerinizde,ofisinizde mevcut olan elektrik tesisat kabloları üzerinden iletişim sağlayan kablosuz x10 teknoloji denilen tamamen güvenli bir sistemdir çeşitli modüller sayesinde evinizdeki çalışan cihazlarınızı istenilen şekilde kontrol edebilir cep telefonu ve internet üzerindende evinize erişim sağlayabilirsiniz bu sistemin en büyük özelliği ev ne durumda olursa olsun ister insaat halinde isterse içerisinde oturulan bir ev olsun bu sistemi kablolamaya ihtiyac duymadan kurup kullanabiliyorsunuz kurulum yaptırdığınız ev size ait olmasa bile sistemi kolaylıkla baska bir eve tasıma seceneğine sahipsiniz ve daha bircok özelliği ile mükemmel bir sistem bir avantajıda yat tekne gibi deniz araclarındada bu sistemi rahat bir sekilde uygulayabilmenizdir fakat kablolu sistemlerde yat tekne gibi araclarda kurulum epey sorun cıkarıyor işte bahsettiğimiz gibi bu sistem tamamiyle kolay kurulum yapılabilen bir sistem
umarım faydalı bir makale olmustur
bu konuya ilgi olursa modül fiyatları ve modül kurulumları hakkında geniş bilgi verilecektir

SAYGILARIMIZLA
MARMİTEKx10 SMARTHOME AKILLI EV TEKNOLOJİLERİ

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben bir soru soracağım eğer mümkünse bana alarko ilsiht 600 kullanımıyla ilgili bilgi lazım

ben bir soru soracağım eğer mümkünse bana alarko ilsiht 600 kullanımıyla ilgili bilgi lazım

saygıdeğer arkadasım alarko ürünleri hakkında gerekli bilgiye sahip değiliz ama isterseniz marmitek x10smarthome teknolojisi hakkında geniş bilgi verebilirim tam olarak bilgi sahibi olmadığım konuda yorum yapıp sizi yanıltmak istemem yinede konuya ilgi gösterdiğiniz için çok tesekkür ederim real hayatınızda basarılar ve iyi forumlar dilerim

SAYGILARIMIZLA

MARMİTEK ANTALYA

Merhaba,
Ürünlerimiz ile ilgili renkli broşürleri aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

1. Akıllı Ev Brosürümüz: www.evotomasyon.net/brosur/SmartHome.pdf

2. Marmitek TotalGuard ve SafeGuard Alarm Sistemi Broşürümüz: www.evotomasyon.net/brosur/TotalGuard.pdf

3. Marmitek GSMguard Alarm Sistemi Broürümüz: www.evotomasyon.net/brosur/GSMguard.pdf

4. Marmitek HomeGuard Mini Alarm Kataloğu: www.evotomasyon.net/brosur/HomeGuard.pdf

5. Marmitek X10 Modüller Ürün Kataloğu: www.evotomasyon.net/brosur/X10moduller.pdf

Saygılarımızla,

MARMİTEK ANTALYA

Merhaba arkadaşlar. Bu ve bu gibi projelerde kullanılan x10 sistemini bende araştırdım. Şöyle bi baktımda; x10 ile çalışan büütün cihazları yurt dışı kaynaklı. Çoğunlukla cin ithal ediyor. Benim mantığım böyle sistemlerin türkiyede üretilip yerli kaynaklı olması. Kazanan türkiye olsun. Belki bilgi olarak şahıs olarak gerideyiz. Ama kafa kafaya verirsek böle bir sistemi türkiyede imal etmek içten bile değil. belki ilk aşama olarak biraz pahalıya imal edecez ama bunu geliştirip türkiyede yerli sermaye ile yaygınlaştırmak bizim elimizde. Düşünün böle bir sistemi ekonomik seviye olarak sınırlandırmak istenemez. Ben ve benim gibi insanların her zaman yanında olurum. Yeni bir konu açsak, mantık ve teori her kim ne koyarsa; birleştirip bir ürün elde etsek, Bunu yerli sermaye ile yapsak, Ne kadar güzel olur. inanıyorum ki şu anda yapılan ve kullanılan bir çok sistemin daha gelişmişini yapabilecek kapaside deyiz. Benim gibi düşünen insanlar la her zaman çalışmak isterim.

Merhaba arkadaşlar. Bu ve bu gibi projelerde kullanılan x10 sistemini bende araştırdım. Şöyle bi baktımda; x10 ile çalışan büütün cihazları yurt dışı kaynaklı. Çoğunlukla cin ithal ediyor. Benim mantığım böyle sistemlerin türkiyede üretilip yerli kaynaklı olması. Kazanan türkiye olsun. Belki bilgi olarak şahıs olarak gerideyiz. Ama kafa kafaya verirsek böle bir sistemi türkiyede imal etmek içten bile değil. belki ilk aşama olarak biraz pahalıya imal edecez ama bunu geliştirip türkiyede yerli sermaye ile yaygınlaştırmak bizim elimizde. Düşünün böle bir sistemi ekonomik seviye olarak sınırlandırmak istenemez. Ben ve benim gibi insanların her zaman yanında olurum. Yeni bir konu açsak, mantık ve teori her kim ne koyarsa; birleştirip bir ürün elde etsek, Bunu yerli sermaye ile yapsak, Ne kadar güzel olur. inanıyorum ki şu anda yapılan ve kullanılan bir çok sistemin daha gelişmişini yapabilecek kapaside deyiz. Benim gibi düşünen insanlar la her zaman çalışmak isterim.
zannetmiyorum türk menşeeli ürünlern tutulacağını aslında bende türk firmalarıyla calışmak isterdim ama malesef teknik destek yazılım ve diğer konularda kalite çok düşük insanlar türk malı deyince biraz uzak duruyor sebebide cin olmadan adam çarpma mantığı biz MARMİTEK firmasının ürünlerini kullanmaktayız ve hiçbir sekilde sorun yasamadık avrupanın en büyük şrketlerinden bir tanesi ve kalite teknik destek olarak sistemli çalışan bir firma diyorsunki kendimiz yapalım o zamanda bir sürü prosüdür engeli çıkıyor karsına yani uğrastığına bile değmez büyük bir bütce ayırman gerekiyor mesela en azından 500.000 dolar ve daha fazlası kimse uğrasmaz bence ama fikrine saygılıyım yapılabilir ama kim yapar :)..?

düşüncene bende katılıyorum kullanılan malzemeler genel de ufaltılmış kontaktörden farksız bitek modelleri değişik istense niye yapılmasın

akıllı ew diyoruz ama bunu akıllı kılan özellikler nelerdir yani ewdeki neleri dışardan kontrol edebiliyoruz ve nasıl kontrol sağlanıyo biraz detaylı anlatabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

akıllı ew diyoruz ama bunu akıllı kılan özellikler nelerdir yani ewdeki neleri dışardan kontrol edebiliyoruz ve nasıl kontrol sağlanıyo biraz detaylı anlatabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

aklınıza gelebilecek herseyi kısacası yapabilecekleriniz sadece hayallerinizle sınırlı örneğin bir fırın'ın sıcaklık derecesini veya buzdolabının ısı kontrolü kombinin ısı ayarlarını vs. vs.. gibi bircok işlemi yapabiliyorsunuz bunları yaparken hem cep telefonu hem internet hemde evdeki mevcut kontrol panellerinden bu işlemler gercekleştirilebiliyor kablosuz bir sistem olmasıda en büyük avantajlarından sadece bir tanesi talep ederseniz tarafınıza mail yoluyla gerekli bilgilendirme brosürlerini gönderebiliriz

müşteri desteği için : **** *** ** ** - **** *** ** **

SAYGILARIMIZLA MARMİTEK ANTALYA

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler