kurmuş olduğunuz sistemlerde hem herşey olacak akıllı sistemler uzaktan kumanda ceple kumanda internetle kumanda
hem kurulumu montesi ve demontesi pratik olacak
hem innovasyon olacak sarfiyatı çok düşük olacak yada yenilenebilir enerji olacak
hemde ekonomik olacak yani nihai tüketicinin satın alabileceği bir sistem olacak
yani tabiri caiz ise iğne deliğinden deveyi geçirmek gibi bir şey

yukarıdaki donelerin ışığında 100 m2 lik bir dairede elektrik tesisatı kurulumu yapalım
apartman kapısından içeri gireceğiz anahtar yok parmağımız yeterli bastık sistem tanıdı içeri girdik merdiven sensörleri gördü bizi önümüz aydınlandı daire kapımızın yanına geldik
yine parmak bastık yalnız alandan faydalandık kapılarımız menteşeli değil raylı kapı servo kullandık kapı açılıp kapandı bulunduğumuz bölümde lambalar sensörlü fotoselli sensörler var gündüz açık gece kapalı müşterimize içeri girerken hoş geldiniz diyelimmi bir elektronik sistem daha içerideki tüketim bulaşık makinesi çamaşır makinesi buz dolabı kurutmamakinesi bilgisayar plc kumanda aydınlatmalar klima doğal gaz emniyet sistemleri vs. sözleşme gücümüz 10 KW İŞTE OLMADI BU TÜKETİM ÇOK ABSÖRD
bunu düşürmemiz lazım ne yapabiliriz çatımız müsait tüketim giderlerinden üretim giderlerine dönmek için bir rüzgar gülü batarya sistemi ve birde statik ups kim kızar bize avantajımız elektrik kesilse bile ups miz var elektrik hep şebekeden değil ups den rüzgarımız yoksa şebekeden katkıda bulunmak isteyen devam etsin

saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
led lambalar %60 larda olduğu söyleniyor enerji tasarrufunda. evin içinde otomatik aydınlatma. sensörlü lamba gibi düşün. yalnız ısı veya hareket sensörü kullandığımızı düşündüğünde insan oturduğunda hareket sensörü devre dışı ve lamba söner. ısı sensöründe adam yatıyor ışık açık kalacak. ben bi proje yapacam rfid ile bakalım hoca onay verirse.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri