Akıllı bina otomasyonu iş alanları

Merhaba arkadaslar,
Elektrik Elektronik Müh. bu yıl mezun olacagım.Akıllı bina otomasyonu iş imkanı hakkında bilgisi olan varsa bilgi alabilir miyim? İş imkanları,ne iş yaparlar maaşları nasıldır bahsederseniz sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bahsedilmez yaşanır....bir sürü yeni bina yapılıyor,iklimlendirme,aydınlatma otomasyonu gibi,bir yerden işe başlamak gerekicek,otomasyon işi yapan firmaları bul,,,google amcaya yaz ,,o sana söyler,ara konuş,,,veya tanıdık birisi varsa o halleder işini..kimi yerde kıç büyütme işidir..kimi yerde sahada koşturursun,yerine bağlı ..2000-3000 aralığında tabiki yerine bağlı...maaşları vardır..

Merhaba
Ben titan bina otomasyon sistemlerinde calisiyorum.Maas konusunda 3000 -3500 baslangic imkanin vardir.honeywell inncom ve crestron konusunda resmi sayfalarindan bilgi edinebilirsin.

Merhaba
Ben titan bina otomasyon sistemlerinde calisiyorum.Maas konusunda 3000 -3500 baslangic imkanin vardir.honeywell inncom ve crestron konusunda resmi sayfalarindan bilgi edinebilirsin.
Yeni mezun mühendislere memlekette bu kadar maaş verildiğini de sizden duyuyorum , ya mühendisliğin memlekette haysiyeti yükseldi ya da memleketin ekonomik durumu uçuşa geçti

Örnek olarak kendimi verebilirim.Eger ne istedigini bilirsen istedigini alirsin .malesef ulkemizde durum itibariyle muhendislik karsilikli olarak ayağa düşmüştür.Tavsiyem c tabanin iyi olsun , teknik ingilizcen ve elektrik altyapin da onemli tabi.

Örnek olarak kendimi verebilirim.Eger ne istedigini bilirsen istedigini alirsin .malesef ulkemizde durum itibariyle muhendislik karsilikli olarak ayağa düşmüştür.Tavsiyem c tabanin iyi olsun , teknik ingilizcen ve elektrik altyapin da onemli tabi.
Valla F16 uçak olsan sıfır sanayi tecrübesi olan bir mühendis için bence bu çok para.....

katılıyorum da, bi sürü tabela üniversite açıldı bu çocuklar ne yapsın.
Sorun şu ki ara elemanların bu kadar az maaş aldığı ülkemizde aslında hiçbir genç mühendisliğin doktorluğun ya da daha başka bir üst düzey görevin insanın belini büken başını ağrıtan bitmez sorumluluklarına değil göreli olarak dolgun maaşına talip . Kamuda çalışıp da 3000 lira maaş alan devlet işçisinin ulan bir mühendis olaydım dediğini hiç duymadım.Geçen bir şirketin ceo su isyan ediyordu herkes teknik eleman olacaksa ara eleman kim olacak diye. Böyle bir ortamda siyasi iktidar siyasi şov aracı olarak daha çok tabela üniversitesi açar. Her şeyin ilk önce üst yapısının sonra alt yapısının meydana getirilmeye çalışıldığı ülkem de bitmez bu saçmalıklar.

Son düzenleme:
Lise hatta üniversite stajlarımı yaptığım yıllarda meslek lisesi mezunları amir konumundaydı. Şimdi sallasan mühendise değer hale geldik. Mühendisliğin tabela anlamında hiçbir değeri kalmamıştır. Yeni nesil için söylüyorum bireysel olarak etiketin üzerine ne koyabiliyorsanız koyun bu ingilizce olur, başka diller olur, ehliyet olur, program olur v.s v.s yoksa işiniz zor !
Memlekette ölmez iki sektör var bunun birisi sağlık diğeri Gıda aklı olan bunlara yönelir.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri