Akışkan hamur, akış kontrolü nasıl yapılır?

güvenç

Üye
Kadayıf makinası bulamaç(akışkan hamur) akış kontrolü yapmak istiyorum.Konu ile ilgili videoları izledim.Aşağıdaki videodaki kadayıf makinasının bulamaç(akışkan hamur) akışının kontrolünü yapan elemanın ismi nedir nereden temin edebilirim?
Herkese iyi çalışmlar..

http://www.kadayifmakinasi.com/video.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Şimdi baktım link çalışıyor
arkadaşlar bu makinada sıvı hamur akışını kontrol eden elemenın ismi nedir bilen varmı?

Son düzenleme:
Kadayıf makinası bulamaç(akışkan hamur) akış kontrolü yapmak istiyorum.Konu ile ilgili videoları izledim.Aşağıdaki videodaki kadayıf makinasının bulamaç(akışkan hamur) akışının kontrolünü yapan elemanın ismi nedir nereden temin edebilirim?
Herkese iyi çalışmlar..

..........video..........
yahu ne dusunuyosun elektrıkle calısan bir tane walf al dene.neticede akıskan madde.sadece capı biraz büyük olsun yeter(tıkanmaması icin).elektrikili su vanaları bile isini görür.

evet şimdi baktım link çalışıyor,küçükken mandıra gibi bi yerde çalışmıştım 15 tatilde.orada gözleme sacı gibi ama döndürülen altından tüple ısıtılan, elle çevrilen bi kadayıf makinası vardı.hamuru sacın üzerine incecik dökmek için pirinçten yapılmış 8-10 deliği olan çeşme gibi yine elle açılıp kapatılan ufak bi kapla yapılıyordu.

valla arkadaşlar yana yana arıyorum o parçayı bulsam işim çok kolaylaşacak

valla arkadaşlar yana yana arıyorum o parçayı bulsam işim çok kolaylaşacak
kendini okadar şartlandırmışın ki arkadaşım aslında bildiğini tahmin ettiğim bir parçayı dahi bulamıyorsun,

Selenoid valf 1" işini görür sanırım...( gerçi o ölçü ile kadayıftan çok galeta olur heralde ama olsun sen uygun ölçüyü bulursun eminim...:) )

1" selenoid vana - Google'da Ara

aradığın liktekiler gibi birşey olmasın:) saygılar...

mehmet hocam en guzel cevabı sen yazdın.al sana valf.yanlız elektronık kumandanı guzel yap.tepsı bıtmeden 2 3 sanıye evvel vana kapanacak.yoksa akmaya devam eder mınder dısına tasar.:)

akış miktari yeterli değilse hamurunu kapalı bi kabın icine koy ustune bi baskı(agirlik yada baskı yayi) oluştur, uygun selanoid ekipmanlada akis zamanini kontrol edersin. peki sende servis kolu fln varmi? yani donen tepside hamuru yavas yavas dokerek kaydiran kol

@mapai
bende haznenin üzerine bir ağırlık koyarak basıncı artırmayı düşünmüştüm.
Şimdi baska bir sorunum var acaba sıvı hamur selenoıd valfin içinden geçtikten sonra kuruma yaparmı yaparsa selenoıd valf bir süre sonra düzgün çalışmayabilir gibi.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri