Akış türbini

27serhat27

Üye
Herkese merhabalar. Şu an kullandığım makine sıvı soğutma ünitesine bağlı çalışıyor. Soğutma hortum girişi caleffi marka akış türbinine bağlı.
IMG_20201209_123758.jpg

akış türbininden 3 adet çıkış var. Bunlar küçük bir devre kartına.
IMG_20201209_123845.jpg

küçük devre kartından(pcb) da çıkıp ana karta gidiyor. (Orada bir şeyler yapıyor herhâlde ben de tam bilmiyorum.). Burada kartın mantığı akış türbininin içinden su geçmediği zaman makinayı çalıştırmıyor. ben taktın bu parçayı ana karta makinayı çalıştırdım akış türbininin içinden su geçmesine rağmen çalışmadı. sonra kartla biraz oynama yaptım. bu sefer akış türbinini içinden su geçse de geçmese de makine çalışmaya başladı. Kartı bilen veya çalıma mantığını bilen var mı? Makinayı çalıştırıp bilmeden yakma ihtimalimiz var maalesef.

Not: normalde burada transistör vardı. sökerken yanlışlıkla kopardım ama daha donra tekrar taktım.
WhatsApp Image 2021-04-07 at 14.06.05.jpeg

iyi akşamlar
debimetre sadece akışın gectigi bilgisini veriyordur
lt\dk bilgiside veriyor da olabilir sadece on-off bilgiside
kopan parcayının aynısını alıp takıp denediniz mi ?
olmaz ise ne kadar lt gectigini göre ucuz bir debi metre ala bilirsiniz

iyi akşamlar
debimetre sadece akışın gectigi bilgisini veriyordur
lt\dk bilgiside veriyor da olabilir sadece on-off bilgiside
kopan parcayının aynısını alıp takıp denediniz mi ?
olmaz ise ne kadar lt gectigini göre ucuz bir debi metre ala bilirsiniz
Kopan parçayı takıp denedim. Akış türbini çalışıyor normalde sorun kart da. İlk başta içinden su geçmiyor göstertiyordu daha sonra kartla oynayınca içinden su geçse de geçmese de hep su geçiyor olarak göstertiyor.

Sen o kartı temizle ,doğru düzgün lehimle,kablolar birbirine temas etmesin..Çakmakla lehimlenmiş gibi.Yeşil kablo transistörün ayağına yapışık gibi duruyor..Transistörü ölçü aletin varsa ölç..

kopan parcayı taktıgın resmi atarmısın
arkadaşın dediği gibi kart kendinden geçmiş

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri