akış sensörleriyle yoğun ve çamurumsu hatlarda debi ölçümü yapabilirmiyim

matadorr

Üye
merhaba arkadaşlar yatay boru hattındaki debi(akış ölçmek) istiyoruz. Önceden bu boru hatlarında manometreler kullanıyorduk ancak hattın içindeki çözelti agresif ve çamur kıvamında olduğı için manometreler hep tıkanıyor. Şimdi bu hattın akışını ekonomik ve pratik bi teknolojiyle ölçmek istiyorum. debi ve akış sensörleriyle hattımızda sağlıklı ve uzun ömürlü bi sonuç alabilirmiyiz tıkanma sorununu nasıl aşabiliriz hangi sensör modelleriyle bu sorunu aşabilirim. Bu konuda beni bilgilendirirseniz aynı zamanda fiyat konusundada acilen bilgilendirirseniz sevinirim.
Hattın Özellikleri: Yatay hat, sıcaklık 100-110 derece, çözelti sodyum oksit ve alüminyum oksit barındırıyor,çamur kıvamında, 0-6 barlık ölçümler yapılacak.

matadorr ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar yatay boru hattındaki debi(akış ölçmek) istiyoruz. Önceden bu boru hatlarında manometreler kullanıyorduk ancak hattın içindeki çözelti agresif ve çamur kıvamında olduğı için manometreler hep tıkanıyor. Şimdi bu hattın akışını ekonomik ve pratik bi teknolojiyle ölçmek istiyorum. debi ve akış sensörleriyle hattımızda sağlıklı ve uzun ömürlü bi sonuç alabilirmiyiz tıkanma sorununu nasıl aşabiliriz hangi sensör modelleriyle bu sorunu aşabilirim. Bu konuda beni bilgilendirirseniz aynı zamanda fiyat konusundada acilen bilgilendirirseniz sevinirim.
Hattın Özellikleri: Yatay hat, sıcaklık 100-110 derece, çözelti sodyum oksit ve alüminyum oksit barındırıyor,çamur kıvamında, 0-6 barlık ölçümler yapılacak.

kütlesel debi ölçer kullanmanı tavsiye ederim..temaz olmadığından sorun da olmaz..
endress houser

Toshiba electromagnetik flowmeter model 335/379 15 Cal/span 2 m3/H output 4-20 mA DC Power 220V bu cihaz ile benzer bir ölçüm yapıyoruz. Türkiyede varmı bilmiyorum italyadan geliyor en son 1600 EU civarındaydı.

en güzeli endress hauserin cihazları onları tavsiye ederim

abb magnetıc flowmeter kulllan.harıka cıhazlardır.kımyasal olayından emın degılım.bakım ıhtıyacın olmaz, hattın tıkanmaz..

Evet yapabİlrsİn bunun İÇİn abb marka debİ metreler mevcut ben asİt fabrİkasinda senİn İstedİĞİn Özellİklere yakin Şartlarda hatta daha aĞir olaninda kullaniyorum hatta bunlar hart uyumlu ve kendİnden ekranli olduĞu İÇİn İŞİnİ gÖrÜÜr kanisindayim electromagnetİc flowmetre(fxe4000-de41 mesala veya rosemount marka model 8732c integral mountmagnetİc flowmetre bunlar İstedİĞİn İŞİ yapar saygilar baŞarilar fİyat konusunda pek bİlgİm yok kusura bakma

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri