akülü çocuk arabası şarj işlemi

unbreakabl

Üye
merhaba arkadaşlar oğlumun akülü arabasının akülerini şarj yapamıyorum yada başka bir sorun var kısaca anlatayım

1)akü 6v 12ah şarj aleti bozuldu yeni adaptor aldım fakat 6 v 10 ah sorun olurmu şarj yaparmı
2)eğer akü bitikse nasıl anlarız

şarja takıyorum normalde şarjda iken akü ısınırdı şimdi hic ısınmıyor

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Saj cihazını 7.5 volt kullanırsan sorunun hallolacaktır. Akımınıda göz önünde bulundurman lazım

merhaba arkadaşlar oğlumun akülü arabasının akülerini şarj yapamıyorum yada başka bir sorun var kısaca anlatayım

1)akü 6v 12ah şarj aleti bozuldu yeni adaptor aldım fakat 6 v 10 ah sorun olurmu şarj yaparmı
2)eğer akü bitikse nasıl anlarız

şarja takıyorum normalde şarjda iken akü ısınırdı şimdi hic ısınmıyor

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

6v 10 ah geç şarj eder ve ısınmaz . akünün şarja bagla ve ölçü aletinle ölç şarj olup olmadığını göre bilirsin

evet 7.5 v verince şarj oldu ama sorun çözülmedi
oğlum akülü arabasının kablolarını cıkarmış nasıl yaptıysa bağlıyorum bağlıyorum olmuyo araç ileri gidiyo geri gitmiyo muhtemeln vites kısmında bi yeri yanlış bağladım ama denemediğim tür kalmadı resme bakıp tarif edebilecek biri olursa sevinirim teşekkürler

arabadaki kabloları ben cizdim herhangi bir resim panosu yok arabanın

fren gaz ve vitesteki anahtarlar 6 lı uzunlar birbirini tetikliyor kısalar birbirini

anahtarlama işlerinde genelde + kutup kullanılır. ve akiden gelen ortak uca bağlanır. ileri geri shiwicindeki ortak ucu bulup aküden gelen + kutubu oraya bagla kısmen sorun çözülür.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri