Aküden kapasiteme ve çektiğim ampere göre kullanmam gereken saat birbirini tutmuyor

Bencede süre gayet normal,
ölçüm veya hesap hatası yapıyorsun.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İlginiz için teşekkür ederim. Sistem ve değerlerin resimlerini attım. Galiba ben tam anlatamıyorum yada bir türlü anlayamıyorum.
WhatsApp Image 2018-12-22 at 01.09.22.jpeg

WhatsApp Image 2018-12-22 at 01.09.22 (1).jpeg

WhatsApp Image 2018-12-22 at 01.03.40 (3).jpeg
WhatsApp Image 2018-12-22 at 01.03.40 (1).jpeg

Son düzenleme:
Ölçtüğün pens ampermetrede dc ölçüm yok .Oysa sen kalın kablodan dc amper ölçüyorsun bu yanlış.
Orada daha fazla amper olmalı.

ya var ya burada sordum sözde elektrikciye ölçümde ac-dc amper farketmez dedi bana beni yanılttı adam

inverter çıkışın : 218v x 2a = 436 watt

ise giriş gücü = çıkış gücü olsa, kabaca

inverter girişi yani aküden çekilen : 436w / 12v = 36 amper civarıdır
kayıplar, ısınma olduğundan 40 amperi bulur

böyle bir sistem yapmışsınız, mahallenin elektrikleri çok kesiliyor galiba

böyle bir sistem yapmışsınız, mahallenin elektrikleri çok kesiliyor galiba

Yok evdimde jeneratör de var. Ben sadece öğrendiklerimi uygulamaya dökmek istedim. Faturamı düşürmek istedim. Ama şimdi öğrendiğim hesaplama ile kurmam gereken sistemin maliyeti kendini amorti edene kadar akülerin ömrü bitecek bana kar getirmicek

doğru öğrenmişsiniz. siz aküleri kendiniz dolduruyorsunuz, cebinden daha fazla çıkar, güneş sistemi bile olsa akü ömrü ve pahalı
tek çaresi elektriksiz yaşamayı öğrenmek
tasarruflu cihazları ve az sürede kullanmak

doğru öğrenmişsiniz. siz aküleri kendiniz dolduruyorsunuz, cebinden daha fazla çıkar, güneş sistemi bile olsa akü ömrü ve pahalı
tek çaresi elektriksiz yaşamayı öğrenmek
tasarruflu cihazları ve az sürede kullanmak

Şimdilik kendim dolduruyordum sistem otursaydı güneş panelide alıcaktım.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri