Akü yardim

42 kg aku agirligida yari yariya dusecek diye dusunuyorum. bu konuda tek yorum yapip yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim

Rica ederim.

Fikri olupta yorum yapacak arkadaşlarda olabilir.

kolay gelsin

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar benim e bike var 6 akü 72 volt 60 km yol yapıyor ben bu e bike 1 akü daha ekleyip 7 akü yapmak istiyorum lakin 6. Aküyle 7. Aküyü parelel bağlayıp diğer akülerle seri bağlarsam bir sıkıntı olurmu sadece mesafe artırmak istiyorum fakat bazı yerlerde okudum iki aküyü parelel bağlayıp voltaj sabit amper yükseldiği için diğer seri bağlı 20 amperlik aküleri bozar diye okudum doğrumu dur bu olay
orjinal akü ile 45 gidiyor ise yarı kapasitede akü ile gideceğiniz mesafe yarısı olarak düşünebiliriz.

22 km civarı yol gidebilirisiniz. 6 volt 9 yada 12 amperlik akü ile. Ancak dip deşarj kaybınızı hesaplayamam diyelimki 20 kilometre ancak gidersiniz.

Merhaba arkadaşlar benim e bike var 6 akü 72 volt 60 km yol yapıyor ben bu e bike 1 akü daha ekleyip 7 akü yapmak istiyorum lakin 6. Aküyle 7. Aküyü parelel bağlayıp diğer akülerle seri bağlarsam bir sıkıntı olurmu sadece mesafe artırmak istiyorum fakat bazı yerlerde okudum iki aküyü parelel bağlayıp voltaj sabit amper yükseldiği için diğer seri bağlı 20 amperlik aküleri bozar diye okudum doğrumu dur bu olay

Kapasite arttırımında doğru olan bir dizideki akü adedi kadar seri grubu paralellemektir. Yani 6 seri aküye yine 6 seri akünün paralellenmesi ile kapasite arttırılabilir (Ah değerleri aynı olmak kaydıyla.)
Bahsettğiniz şekilde olmaz akü iç direnç değerlerinden dolayı dengesiz yüklenme olur şarj olayı zaten başlı başına problem olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri