Akü test cihazı ihtiyacı

taratoryum

Üye
Arkadaşlar merhaba,
2 V 1000 A bir aküyü test edebilecek akü test cihazı arıyorum. Önerebileceğiniz bir cihaz var mı ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
daha düşük değerli şönt kullanarak diğer cihazlarla ölçebilirsin, 10A ölçen multimetreyle bile olabilir.

Elinizdeki akülerin sayısı fazla ise 6 adet gibi bir miktarlarda seri bağlayın.Veya daha fazla bir miktarda zaten seri bağlı iseler , yine bu sayıdaki grupları şu şekilde test edebilirsiniz.
Amper/saat kapasitesi çok yüksek olduğundan küçük Watt'lı dirençlerle veya ampullerle test uygulaması güçtür.

50A veya 100A gibi bir akım geçirmek sureti ile test devresi yapılabilir.
Bunun için 1-2mmkarelik Ni-Cr telden yaklaşık 50cm boyunda 5-10 tane kesin.
Bunları birbirine paralel olacak şekilde dolayın.(Deneme - yanılma)...
Amper/Volt/Dakika çizelgesi hazırlayın.
Her bir 6'lı gruba bu teli yük olarak bağladığınızda belli periyotlarda o gruptaki her bir akünün üzerindeki Voltajı kaydedin.
...
...

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
Bu akülerden 48 Adet kullanmaktayız. Her aküyü tek tek ölçmem gerekiyor. Söylediğiniz yöntemlere benzerlerini düşündüm fakat akım seviyesi yüksek olduğundan tehlikeli olabileceğini düşünüyorum. Piyasada bulamadım ama 2 V ve yüksek akım seviyelerini ölçebilecek test cihazlarının bulunduğunu duymuştum.
Önerilerinizi bekliyorum.

Test cihazı içinde de dediğim sistem vardır.
...
Ni-Cr yanmaz makarona geçirilir.Uygun kesitte bir uzatma kablosu yapılabilir.Ni-Cr ısıya dayanıklı bir malzeme üzerine sarılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,831
Son üye
aliardan

Yeni konular

Geri