Akü ile AC Motor Çalıştırma

ozkanisma

Üye
merhaba arkadaşlar
Akü veya akü grubu ile üç fazlı 16A motor çalıştırmak istiyorum.Ayrıca aküleride arabadan ve haricen şarj etmek istiyorum sizce neler yapmam gerekiyor yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Mutlak görmüşsündür 12 veya 24 volttan 220 V 50 hz çeviren inverter cihazlar var.Seninde buna benzer ancak 3 fazlı tipini bulman gerekiyor.Piyasa da mutlak vardır çünki çok uzun zaman önce bir ögrencide ödev olarak görmüştüm bu devreyi.Hem dc gerilimi 3 fazlı ac ye dönüştürüyor hem frekansını degiştiriyordu.Bu tür bir cihaz almalısın.Ama bu şekilde motor çalıştırmak sana bir hayli pahalıya mal olur bilesin. Sadace maliyet acısından demiyorum.Aynı zamanda elektrik faturan gereksiz yere yükselir.

Doruk arkadasinda dedigi gibi 12/220 inverter ve 1x220 giriş 3x220 çıkışlı motor surucu ile istediğin gibi sürebilirsin mesela şehbender electric atv312 bu yalnız 1.5 bg içindir senin motor 5 bg falan galiba

Sent from my U9200 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,829
Son üye
mehmetoner

Yeni konular

Geri