Akü hakkında!

Arkadaşlar elimde bir akü var ve ben bu aküyü sarj etmek istiyorum. Nasıl bağlanti yapacağımı bilmiyorum bu arada elimde IMAX B6AC Batarya doldurma cihazı var ama bununla batarya doldurabilirmiyim lütfen nasıl yapabilirim yardımcı olurmusnuz

Snapshot_20170528_1.JPG Snapshot_20170528_2.JPG Snapshot_20170528_3.JPG

Son düzenleme:
Elinizdeki akünün özelliklerini yazarmısınız?

Yada akünün üzerindeki etiket bilgilerini resimleyip eklerseniz iki türlüde nasıl şarj olacağını söyleyebiliriz.

yani imax b6ac şarj aleti ile bu eküyü şarj edemezmiyim acaba

Adaptörde programlar arasında lipi batt,NiMH batt,NiCd Batt ve Pb battery tipleri var acaba bu aküler hangi bölüme giriyor veya giriyormu yoksa dısardan başka bir adaptör ilemi şarj etmem gerek.

yardımlarınız için teşkkrüler bu arada

Imax b6 nin pb sarj modu var. Bu modda kursun aku sarj edebilirsiniz 2 - 20 volt arasindaki voltaj ve 0.1 - 5.0 amper ile sarj edilebilecek akuleri sarj edebilir gorunuyor.

Siz cihazinizi bu moda alıp tavsiyem akunuzun uzerinde yazdigi 0.39 amperi gecmeden ongordugum değer aku kapasitenizin 1/10 u olan 0.13 amper imax da bunu secwmeyebilirsiniz en yakin deger 0.1 yada 0.2 amper ile sarja baslayip aku voltaj ve akimini takip etmenizdir.

Aku hucre sayisi yada voltajini secebiliyorsaniz 6 hucre maksimum voltaj 13.6 volt belirtirseniz sorunsuz sarj edecektir.

Kolay gelsin

Imax b6 nin pb sarj modu var. Bu modda kursun aku sarj edebilirsiniz 2 - 20 volt arasindaki voltaj ve 0.1 - 5.0 amper ile sarj edilebilecek akuleri sarj edebilir gorunuyor.

Siz cihazinizi bu moda alıp tavsiyem akunuzun uzerinde yazdigi 0.39 amperi gecmeden ongordugum değer aku kapasitenizin 1/10 u olan 0.13 amper imax da bunu secwmeyebilirsiniz en yakin deger 0.1 yada 0.2 amper ile sarja baslayip aku voltaj ve akimini takip etmenizdir.

Aku hucre sayisi yada voltajini secebiliyorsaniz 6 hucre maksimum voltaj 13.6 volt belirtirseniz sorunsuz sarj edecektir.

Kolay gelsin

Cevabınız için teşekkür ederim fakat ben IMAX b6ac adaptörü nasıl bagliyacagim onu bilmiyorum acaba Akunun iki tane ucunu DC output yazan yeremi bağlamalı yım kutularına dikkat ederek yoksa farklı bir bağlantısı şekli varmi

evet dc output kullanilacak. su videoyu izleyiniz

Çok teşekkürler yardimlariniz için. Son bir sorum olacak benim adaptörü değerler seçilirken akü kapasitesinimi yazacağım yoksa şarj edilmesi gereken değerimi yazacağım Burda biraz kararsız kalıyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri