Akü bağlantı

murattikir

Üye
Merhabalar

inverter 24 volt

akülerin 2li 24 volt yapmak yerine

aküleri 6 tanesini paralele bağlantı yaparak . 2 grup oluştursam

gruplarıda seri bağlantı yaparak 24 volt yapsam.

bir sorun yaşarmıyım. veya bana artisi eksisis nedir. engin tectubenize ihtiyacım var. hem aküler eşit voltaj dolum olur diye düşünüyorum.

şema aşagıdaki gibi
AKU BAGLANTI.jpg.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
24v için ve akım yönünden 2 adet akü yeterliyken, siz bana bu yetmez diyebilirsiniz. Para sizin ancak şu da var bu akü grubunu şarj etmesi gereken babayiğit (artık solar veya türbin neyse) bunu karşılayabilecek mi ;)?

24v için ve akım yönünden 2 adet akü yeterliyken, siz bana bu yetmez diyebilirsiniz. Para sizin ancak şu da var bu akü grubunu şarj etmesi gereken babayiğit (artık solar veya türbin neyse) bunu karşılayabilecek mi ;)?
Tek 200 amper almadim. Hem maliyet hem ariza durumunda 200 amper çöpe atmak istemem. Bozulursa 72 amper gitsin. toplamda 14 tane 72 ah aku var . Solar panel 6 tane. Ne yazikki bulundugumuz yerde elektrik yok. Bu sekilde cozum buldum. 24 volt 500 amper yakin. Tek tek ugrasmadan akuleri boyle.birlestirmeyi dusunuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri