Akü ömrü hakkında

Selo1578

Üye
İyi günler arkadaşlar.Simdi letgodan 2.el motor alıyorum ama adam şimdi şey yazdı.akuleri olcturmus 5 tane aku varmış toplam.hepsi 10-10.5 arası çıktı dedide pek anlamadım.Acaba akünün ömrü yüzde kaçtır??
Cevaplarınızı bekliyorum

@by lent @binbaşı @serkan_48
@fahri yetiş
@Suat_Korkmaz

Son düzenleme:
Akü derken, jel akü mü, lityum akü mü yoksa normal kurşun akü mü diye bilmek gerekir. Normalde bu voltaj olumsuzluk ifade eder. Ya da satıcıya böyle bir ölçüm yerine, tam şarjda ne kadar süre kullanabildiği sorulabilir. Böylece akülerin durumu ile ilgili daha net bir bilgi edinilebilir.

Akü derken, jel akü mü, lityum akü mü yoksa normal kurşun akü mü diye bilmek gerekir. Normalde bu voltaj olumsuzluk ifade eder. Ya da satıcıya böyle bir ölçüm yerine, tam şarjda ne kadar süre kullanabildiği sorulabilir. Böylece akülerin durumu ile ilgili daha net bir bilgi edinilebilir.
Hocam onları sordum 30-35 hızda gidiyormuş.Birde neden olumsuzluk ifade ediyor

12 Volt'luk akü için 10 V düşü bir değer. Akü çıkışının bu kadar düşük olmaması gerekir. Bu kadar düşük değerler akünün şarj tutmadığını ifade eder.

Belli bir voltun altına düşmesi ömrünü tamamlaması anlamına gelir. Yine de akü cinsine göre sürüş süresi bir anlam ifade eder.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri