Akım koruyucu priz farkları?

Buzdolabı için akım koruyucu priz alacağım. Birkaç ürün var. Sizin önereceğiniz varsa da yazarsanız sevinirim. Schneider bilindik marka zaten. Amazonda bu en çok satan. Tuncmatik falan var ama joule degeri bunlara gore düşük. Siz hangisini önerirsiniz. Bütçem maks 200.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Araştırma yapmışsiniz anladigim kadarı ile.

Bu cihazların tam koruma yapacağına. ?

O zaman.
Foto yazının para versionunu düşünüp satın mi alırsınız yoksa tekrar kapsamlı araştırma yapıp kararinizı gözden gecirirsiniz. ( benim görüşüm )

Diğer arkadaşların yorumlarını beklemeniz.

indir.jpeg

O tip aletler,voltaj dalgalanmaları için de -
ğil,yıldırım darbeleri ve şebekede meyda -
na gelebilecek arızalar için düşünülebilir
ve eğer kaliteli tip ! ürün değilse,paranız
boşa gider.Onun yerine,burada çok örnek-
leri verilen düşük / yüksek voltaja karşı koruma yapan aletlerden alsanız iyi olur.
APC iyi bir ürün ve alınmasında yarar olabilir.Onun,2 adet USB çıkışı olandan
alırsanız,telefonlarınızın şarjınıda ondan
yapabilirsiniz.Ancak,o tek başına,koru -
ma için yeterli değildir.

Son düzenleme:
Saygıdeğer mühendis abilerim siz ne düşünürseniz bilmiyorum ama piyasa mallarının bu islerde sadece para tuzağı oldugunu düşünüyorum. Ayrıca tek bir prizi yıldırımdan korumak yerine panoma AG Parafudr takar tüm cihazlarimi koruma altına alırım. Bir ise kalkışıyorsam adam akıllı kalkışayım.

Son düzenleme:
Saygıdeğer mühendis abilerim siz ne düşünürseniz bilmiyorum ama piyasa mallarının bu islerde sadece para tuzağı oldugunu düşünüyorum. Ayrıca tek bir prizi yıldırımdan korumak yerine panoma AG parafudr takar tüm cihazlarimi koruma altına alırım. Bir ise kalkışıyorsam adam akıllı kalkışayım.

Söylediğiniz çok doğru.Kopyala yapıştırcı
projeciler ( çoğu,maalesef,bu tip koruma
cihazları konusunda hiç bilgileri yok ) , çiz-
dikleri projelerde bu koruma cihazlarını si-
gorta tablolarına / panolarında göstermiş
olsalar,insanlar uyduruk çözümler ! peşin-
de koşup yorulmazlar.15000 ₺ ye avize alıp,5 ₺ lik sigorta peşinde koşan muhte -
remlerde ayrı konudur.

Söylediğiniz çok doğru.Kopyala yapıştırcı
projeciler ( çoğu,maalesef,bu tip koruma
cihazları konusunda hiç bilgileri yok ) , çiz-
dikleri projelerde bu koruma cihazlarını si-
gorta tablolarına / panolarında göstermiş
olsalar,insanlar uyduruk çözümler ! peşin-
de koşup yorulmazlar.15000 ₺ ye avize alıp,5 ₺ lik sigorta peşinde koşan muhte -
remlerde ayrı konudur.
"Joule" degeri yüksek bir akım koruyucu istenildiği için yorum yapamıyorum. 🤔

@arkaplan @sami inci @NevzatEke @Erhan_TR
Abiler çok sağolun ne güzel cevaplar vermişsiniz soruma. Ben zaten kendim için değil bir tanıdığımız için alacağım bana araştırır mısın dediler ben de araştırıyorum. Ben zaten çok koruma yapmayacağını tahmin ediyorum. Ben 17 yaşındayım birkaç yıldır elektronik ve yazılımla uğraşıyorum. Sadece kendi başıma öğrenmeye çalışıyorum. Öyle çok bilgili değilim ama tahminimce bunların içinde varistor sigorta olan basit bir devre vardır hafif dalgalanmada atıyordur. Büyük bir sorunda hiçbir işe yaramaz. Zaten takılacak apartmanda paratoner var, iyi sigorta sistemi var, topraklaması iyi, şehir merkezinde bu evde zaten dalgalanma ne kadar olacak. Birkaç evde görmüşler ve dolabı aldıkları yerden önermişler. (O evler de zaten köy. Cihazlar yanıyor diye herkese satmışlar. Ama oralarda sorun köyün nötr hattı çok sıkıntılı. Çift faza dönüyor. Sadece akım korumayı değil tüm cihazları yakıyor.) Benim niyetim onlar almak istiyorlar en azından taktıkları gibi bozulan birşey almasınlar. Onlarında içi rahatlasın. Ama o kadar güzel cevaplar vermişsiniz ki insanı sorup soracağına pişman ediyorsunuz. Bu forumda önceden de aynı sorunu yaşadım şimdi de. Neden böyle yapıyorsunuz anlamıyorum. Siz tecrübeli insanlarsınız diye size soruyorum. Her yerde Joule değeri ne kadar yüksek olursa o kadar güvenilir, dayanıklı olduğunu okudum. Ondan öyle yazdım. Tekrardan hepinize teşekkürler. Forum hesabımı da kapatıyorum zaten. Sağlıcakla kalın.🖐️