Airfel marka kombi E2 hatası

igneci

Üye
Airfel marka kombimin E2 hatası Aşırı ısınmadan dolayı hata veriyor yapılan incelemede devir daim pompası calışmadığı için aşırı ısınmaya gidiyor

DEVİR DAİM POMPASI ARIYORUM MODEL VE MARKA
GRUNDFOS
TYPE: UPS15-50 S1 CESA01
XJNBqk.jpg

D9ml4v.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayin igneci,

Isminiz biraz korkutucu olmus cocuklugumdan beri enjeksiyon olmaktan korkarim saglikcimisiniz?

Gelelim sorunuza. Pompayi degistirmeden once bir kontrol yapmanizi rica edecegim yada bu kontrolu yaptinizmi diye sormak istiyorum.

Ikinci resimde gorunen pompanin tam merkezindeki metal tapayi kalin bir duz tornavida ile sokunuz. Sonrasinda merkezde yine normal boyutta bir tornavida ile dondurebileceginiz motorun rotor milini goreceksiniZ. Bu mili tornavida ile 5 yada 10 tur dondurunuz. Az miktarda su gelebilir.

Bu tip motorlar islak rotorlu motor diye gecer. Genelde yazin calismadigi icin sikisabiliyorlar.

Kontrol etmenizde fayda var.

Eger rotor sikisik ise zorlayarak acmayi deneyin. Saat yonu ve ters yonu deneyin.

Kolay gelsin.

serkan kardeş sorunu aslında pompada olmadıgını gelen servisin beni yanıltığını farkına vardım asıl sorun karttan pompaya çıkış yok...pompayı kontak veren k2 rölesi çıkış vermiyor
ARIZALI K2 RÖLESİ
8Q5Prd.jpg

KART
V6NP7R.jpg

DEVRE ŞEMASI
7Pd7Lr.jpg

sirkulasyon pompası sürekli bağımsız çalışsa ne olur
yani dışarıdan enerji verecem sürekli çalışacak..sıkıntı olurmu..

Pompayı sürekli çalıştırmanız boşa elektrik harcaması demek.

Eğer arızalı olan sadece K2 rölesi ise piyasada çok rahat bulunabilen bir röledir. Fiyatıda çok makul. Değişimi yapılıp çalıştırılabilir.

Ama yinede pompayı dışarıdan enerji verip çalıştırabilirsinizde.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri