Ahlaklıya bak

Son 15 yıl içerisinde meslekteki ve uygulamadaki yozlaşma tavan yaptı. İşveren Plasebo hapı yutmuş gibi; bu beklentilere bu ücretle karşılık bulabileceklerine bir şekilde inanmış. Geçenlerde komik bir Tweet alıntısı okudum onu paylaşayım:

Adsız2147852.jpg

Olay böyle birşey herhalde.

konuya sebep olan firma 15 gün aradan sonra yine ilan verdi işkur adana 19 cu sayfa 9 cu satırda şunlara boşta olan bir ceyrancı yardım etsin

İş Tanımı
Firmamızda üretilen vinçlerin panosunun imalatını yapacak ve bu vinçlerin servisinde görev alacak ELEKTRİK TEKNİKERİ personeller alınacaktır. Başvurular şahsen firmaya yapılması rica olunur.

aradığı nitelik

Nitelik ve Beceriler
Hızlı Öğrenebilme
İş ahlakına sahip

Aynı siteden mühendis ilanları,
Şirketimizin yeraltı güç kablo projeleri ile ilgili belirtilen süreçleri yürütmek üzere; Türkiye ve yurt dışı şantiyelerimizde görev alacak Elektrik Mühendisi takım arkadaşları aranmaktadır.

ARANAN NİTELİKLER
Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği ya da Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak
Tecrübesiz ya da en fazla 2 yıl deneyimli olmak
İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilmek
AUTOCAD , MS Office ve diğer mesleki bilgisayar programlarını etkin düzeyde kullanabilmek
Seyahat engeli bulunmamak
İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmek
B sınıfı ehliyete sahip olmak ve aktif olarak araç kullanabilmek
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak .

Kadın veya Erkek, 24 - 35 arası , Kişi Sayısı: 3 Tam Zamanlı

Bu ilanın demek istediği
* Tecrübesiz istiyoruz, çünkü seni yetiştireceğiz. Daha doğrusu asgari ücret yada bir tık üstünü vereceğiz.
* Okuduğunu az buçuk anladığın ve bizim iş yaptığımız alamanlara ingilizce bir iki kelam yaza biliyorsan eyvallah.
* Ivır zıvır bilgisayar programları biliyorsundur.
* Arabayı çarpmadan sürebiliyorsan ok.
* Bayan mühendisler başvurmasın demiyoruz ama bu işe olmaz, eğer çok güzelse ofise alırız,
* 3 kişi alıcaz bir ayın sonunda gözümüzün tuttuğu ile devam edip ikisini kovacaz.
* Yurt dışı şantiyede durumlar sıkışırsa seni yollarız.
* Anadolu yakasında ol, çünkü mesai saatlerimiz çok uzun.
* Çok iyi ingilizce ve mühendislik diplomana haftada 6 gün tam mesai ve asgari ücret veriyoruz. İşine gelirse.

Not: Böyle firmalarda zaman kaybetmeyin. (Benim notum).

Başka bir ilan

Genel nitelikler:

* Elektrik Taahhüt Firmasına;
* En az 2 yıl deneyimli Elektrik Mühendisi yada Elektrik Teknikeri,
* Mühendislik Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu veya Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu,
* Mağaza, Cafe gibi AVM içi işlerde tecrübesi olan,
* AutoCAT ve Office programlarına hakim, çizim yapabilen,
* Keşif, Hakediş ve As-Built hazırlama konularında deneyimli,
* Seyahat engeli olmayan,
* İstanbul'da, tercihen Avrupa yakasında ikamet eden,
* B Sınıfı araç ehliyeti olan,

Kadın veya Erkek 18 - 40 arası Tam Zamanlı

*Az çok işi bilen mühendis yada tekniker, ne olursan ol, asgari ücreti kabul et yeter.
*Taahhüt alanında tecrübeli isen o işleri yapmaya devam.
* Bu ilana bayan başvurmaz. Asgari ücret ve haftada 6 gün demişmiydim.
Öğretmenlik bunun yanında zirve kalır. Uzak durun . (Benim notum).

"Takım Arkadaşı" ifadesine bayılıyorum. "En az şu kadar yıl tecrübe"yi duyduk da "en fazla 2 yıl" çok mânidar.

Evet biz bir takımız, burada herşey çok eğlenceli, çok eğleniyoruz çok, burası Alice Harikalar Diyarı, bize katıl!:D Ekmeğin 1000'nde 999'unu biz yeriz ama işin 1000'nde 999'unu sen yaparsın.

"Takım Arkadaşı" ifadesine bayılıyorum. "En az şu kadar yıl tecrübe"yi duyduk da "en fazla 2 yıl" çok mânidar.

Evet biz bir takımız, burada herşey çok eğlenceli, çok eğleniyoruz çok, burası Alice Harikalar Diyarı, bize katıl!:D Ekmeğin 1000'nde 999'unu biz yeriz ama işin 1000'nde 999'unu sen yaparsın.
tecrübeli elemana verecek paramız yok demenin bir başka yolu en fazla 2-3 yıl tecrübeli şeklinde ilan vermek.

Hani derler ya günü kurtarmalık işler, bu ve benzeri işler günü dahi kurtaramıyor. Bu kafa böyle giderse ki, görünen gidecek, biraz vasıflı, biraz kafası basan teknik alandan kaçacak.

Yeri gelecek ailemi, yeri gelecek sağlığımdan feragat ederek çalışacağım, birilerine para kazandıracağım. Karşılığında 3 kuruş para ile ödüllendirileceğim. Bu yüzden artık herkes kendi işini kurmaya çalışıyor çünkü başka bir çıkış yolu bırakmadılar.

Resmi kurumlara talep çok fazla insanlar kamu kurumlarındaki taşeron firmalara girmek için bile torpil yada para yedirmeye kalkıyor. Özele güvenip kimse uzun dönem plan düşünemiyor hatta firma ne kadar büyük olursa olsun durum aynı. Önünü göremiyor. Hastalanırsam, ailemde sağlık sorunu olursa ben naparım düşüncesi herkeste var. Emeklilik yaşı oldukça uzadı. Hoş emekli olsan alacağında 3 kuruş. Oda zamanında yatan asgari ücret düzeyindeki sigorta sebebiyle emekli maaşında kuş kadar olacak.

İş hayatında verdiğimiz emeğin karşılığını alamıyoruz. Bir arkadaşım dedesinin cenazesine katılamadı iş yoğunluğu yüzünden. Yaklaşık 6 ay sonra iş yoğunluğu azalmasından dolayı işten çıkarıldı. Güler misin ağlar mısın?

Çok eskiden burada tartışıyorduk, falanca firma çok iyi maaşını gününde veriyor falan filan. Ya bi zahmet emeğin karşılığını versin. 2-3 yıl seni çalıştıran dönemlik işler yaptıran firma. Sen o 2 -3 yıl orada çalışırken belki daha iyi kalıcı bir iş fırsatını kaybediyordun, farkında mıydın? Böyle 20 değil 200 firma bulurum dediğimde arkadaşlar bana kızıyordu.

Cumartesi gününü çalan, sigortanı düşük yatıran, maaşını düzgün vermeyen ve seni işsizlikle korkutup, yaptığın işi değersiz gösteren firmalarla dolu bir iş hayatımız var. Teknik işlerde firmaların %90 nı böyle. Bu yüzden sizi geçtim, çocuklarınızı teknik mesleklerden mümkün oldukça uzak tutun.

Valla aklı olan sağlık bölümlerinden birini okusun..atanması da diğer branşlara göre çok kolay..70 alan atanıyor.6 bin maaş.oh mis..atanamasa bile bir sürü özel hastane var..teknik eleman olduguma bin pişmanım..

• Teknik plan ve şemaları uygun şekilde okumak ve yorumlamak,
  • Plan, taslak ve çizimleri kullanarak iş emirleri ile talimatlarını planlamak veya hazırlamak,
  • Elektrikli ekipmanları standartlara uygun şekilde kurup işletmeye hazır hale getirmek,
  • Kablolama, kontrol ve aydınlatma sistemlerinin kurulum ve Bakım işlemlerini yapmak,
  • Çeşitli test cihazları ile elektrik sorunlarını tanımlamak ve çözmek,
  • Tesisat ve elektrik montaj işlemlerinin kalite standartlarına uygun hale getirilmesini sağlamak,
  • Elektrik sayaçlarının günlük ve aylık olarak okumalarını yapmak ve ilgili birime raporlamak,
  • Pano kurulumu ve montaj işlemlerini yürütmek,
  • İlgili ekipmanlar ile mekanik sistemlerin elektrik devre ve motor arızalarının giderilmesini sağlamak,
  • Elektromekanik aksaklık veya arızaları tespit ederek gidermek,
  • Tüm koruyucu bakım işlemlerinin doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanmasını sağlamak,
  • Bakım, arızalar ve iyileştirme önerilerini ilgili yönetici veya birime raporlayarak bildirmek,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi ile ilgili mevzuatlara uygun şekilde faaliyet göstermek.
Nitelik ve Beceriler​
  • Teknik becerilere sahip olmak,
  • Planlama ve organizasyon yeteneği sergilemek,
  • Takım çalışmasına yatkınlık göstermek
  • Etkili iletişim becerisi sergilemek,
  • Sorumluluk sahibi olmak.

ADANADA BİR ŞALGAM ATÖLYESİ

Kamuda çalışan bir beyaz yakayım . Büromuzda iş ve iş tanımlarını içeren kalınca bir klasör var . Her iş tanımının altında işiyle alakalı şunu yapar , bunu yapar onu yapar yazar . Hepsinde istisnasız son madde iş amirinin uygun gördüğü işleri de yapar yazar . Tabi kamu da bunu yaptırmak pek kolay değil özeldeki gibi çünkü kamuda genelde sendikaların ve siyasetin iş ortamlarına müdahalesi çok fazla . Tabi çoğu zaman pozitif değil negatif müdahale çok daha fazla . İşinin gereği olmayan bir işi bir işçiye yaptırmayı bırakın işinin gereğini yapmayan bir işçi bile çoğu zaman ceza ve yaptırım almak yerine gözden uzak sote mekanlarda yatışa gönderilir . Çok defa bu dediğimi yaşadım ve her türlü uygulamasını işyerinde gördüm .
Başka bir abukluk olarak yakın zamanda işyerinde ne kadar detay iş kolu varsa hepsi birleştirilip iki grup altında toplandı . Güya eli takım alan ve tutan her işçi her yere ve her işe koşturulabilecekmiş . Bu durumda gene her işe eli mahir olanın iş yükünü deli gibi artıp , sünepe takımının kıçını büyütmeye yarıyor . Teknoloji dünyasında her üretilen makina ve cihazın deli gibi detaya boğulduğu günümüzde herkese herşeyi yaptırmaya çalışan başka bir ülke herhalde yoktur . Hasta olunca aile hekimine burun kıvırıp uzman doktor arayanlar da bu herkese herşeyi yaptırmaya çalışan takımdan malesef...........
  • Teknik plan ve şemaları uygun şekilde okumak ve yorumlamak,
  • Plan, taslak ve çizimleri kullanarak iş emirleri ile talimatlarını planlamak veya hazırlamak,
  • Elektrikli ekipmanları standartlara uygun şekilde kurup işletmeye hazır hale getirmek,
  • Kablolama, kontrol ve aydınlatma sistemlerinin kurulum ve bakım işlemlerini yapmak,
  • Çeşitli test cihazları ile elektrik sorunlarını tanımlamak ve çözmek,
  • Tesisat ve elektrik montaj işlemlerinin kalite standartlarına uygun hale getirilmesini sağlamak,
  • Elektrik sayaçlarının günlük ve aylık olarak okumalarını yapmak ve ilgili birime raporlamak,
  • Pano kurulumu ve montaj işlemlerini yürütmek,
  • İlgili ekipmanlar ile mekanik sistemlerin elektrik devre ve motor arızalarının giderilmesini sağlamak,
  • Elektromekanik aksaklık veya arızaları tespit ederek gidermek,
  • Tüm koruyucu bakım işlemlerinin doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanmasını sağlamak,
  • Bakım, arızalar ve iyileştirme önerilerini ilgili yönetici veya birime raporlayarak bildirmek,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi ile ilgili mevzuatlara uygun şekilde faaliyet göstermek.

Nitelik ve Beceriler​
  • Teknik becerilere sahip olmak,
  • Planlama ve organizasyon yeteneği sergilemek,
  • Takım çalışmasına yatkınlık göstermek
  • Etkili iletişim becerisi sergilemek,
  • Sorumluluk sahibi olmak.

ADANADA BİR ŞALGAM ATÖLYESİ
copy paste yapılmış bir iş ilanı .

Son düzenleme:
buyrun bir iş ilanı daha adanada bir çin menşeli yem fabrikası

Nitelik ve Beceriler​
GENEL NİTELİKLER
  • Elektrik arızalarını tespit ve tamir etmek,
  • Pano tamir/bakım ve yenileme yapmak,
  • Motorlarda oluşan elektriksel hasar ve arızaların tespiti tamiri, sökümü, değişimini
  • Yeniliğe ve öğrenmeye açık
  • İş Güvenliği konusunda titizlik gösterebilecek
  • Ekip çalışmasına yatkın
  • Askerlik görevini tamamlamış
  • Tercihen sigara kullanmayan
  • Adana'da ikamet eden adaylar istihdam edilecektir.
  • Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulularının Elektrik ile ilgili bölümlerinden mezun,
  • PLC programlanabilir endüstriyel otomasyon kontrolörler hakkında temel bilgiye sahip,
  • Yıldız-Üçgen siztemini bilen,
  • En az 2 yıl deneyimli

Meslek
Elektrik Tesis İşletme Bakım İşçisi

Askerlik Durumu:Askerliğini Fiilen Yapmış veya Muaf
Sosyal Olanaklar:Servis Desteği, Yemekhane Desteği
En Az Ücret:3000 TL (AGİ Dahil Değil)

bunlar sadece madalyonun görünen yüzü boş zamanınızda operatörlük, kantarda tartı görevlisi.temizlik ve yemekhaneye yardm

sosyal destekler bölümünden yemekhane desteğini okuyunca insan kendisine sahilde ev verileceğini zannediyor

adanada her alanda heryerde şartlar bu arkadaşlar oyüzden ben son 5 yıldır mesleği bıraktım sosyal yardımlara bağlayıp çöpten bayat ekmek toplayarak aylık zaten 500 tl eve ek sağlıyorum 650 de benim engelli maaşım var 1000 tl de çocuğum engelli maaşı alıyor 500 tl de ayık evimin tamirat tadilatından kalıyor zaten 1000 tl de extra mahallede lamba priz yapıyorum 3000 tl yaklaşık olarak oturduğum yerden zaten geliyor şimdi ben 3000 tl ye bu işe girsem günde servis gidiş dönüş zamanı ile 12 saat köle olacam otomasyon bilgilerimi buraya dökecem kafa yoracam ağız kokusu çekecem şimdi bu işin neresi HAK biri bana izah etsin
Kamuda çalışan bir beyaz yakayım . Büromuzda iş ve iş tanımlarını içeren kalınca bir klasör var . Her iş tanımının altında işiyle alakalı şunu yapar , bunu yapar onu yapar yazar . Hepsinde istisnasız son madde iş amirinin uygun gördüğü işleri de yapar yazar . Tabi kamu da bunu yaptırmak pek kolay değil özeldeki gibi çünkü kamuda genelde sendikaların ve siyasetin iş ortamlarına müdahalesi çok fazla . Tabi çoğu zaman pozitif değil negatif müdahale çok daha fazla . İşinin gereği olmayan bir işi bir işçiye yaptırmayı bırakın işinin gereğini yapmayan bir işçi bile çoğu zaman ceza ve yaptırım almak yerine gözden uzak sote mekanlarda yatışa gönderilir . Çok defa bu dediğimi yaşadım ve her türlü uygulamasını işyerinde gördüm .
Başka bir abukluk olarak yakın zamanda işyerinde ne kadar detay iş kolu varsa hepsi birleştirilip iki grup altında toplandı . Güya eli takım alan ve tutan her işçi her yere ve her işe koşturulabilecekmiş . Bu durumda gene her işe eli mahir olanın iş yükünü deli gibi artıp , sünepe takımının kıçını büyütmeye yarıyor . Teknoloji dünyasında her üretilen makina ve cihazın deli gibi detaya boğulduğu günümüzde herkese herşeyi yaptırmaya çalışan başka bir ülke herhalde yoktur . Hasta olunca aile hekimine burun kıvırıp uzman doktor arayanlar da bu herkese herşeyi yaptırmaya çalışan takımdan malesef...........

copy paste yapılmış bir iş ilanı .
hocam copy paste değil hepsi adanada yasal bir işyeri ismini adresini telefonunuda verirsem beni ihbar eden biri illaki çıkar risk almamak gerekiyor copy paste olmadığını ispat için lütfen işkur sayfasından adana iş ilanlarına bakın adana mavi sürmeli oteli ve new hope yem fabrikasının va daha nice fabrikaların ohm kirshof faraday ve joule yasalarını bilen ustaların ücretini 2 kelimeyi yanyana getiremeyen çaycı ve meydancılarla nasıl eş değer tutulduğunu göreceksiniz agi yi sanki kendi cebinden veriyormuş gibi altın madalya takar gibi birde asgari ücretin arkasına yaza yaza yıllık bir ikramiyeye çevirmenin aymazlığı yaşanan bir ülke ve toplumdayız

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri