AGM akü yapısı

Merhabalar elimde 16 adet 275 watt Güneş panel mevcut akusuz olarak 2.2 kw 3hp sontaj pompasıni çalıştırmak istiyorum su derinliği 85 mt nasıl bir inventer almaliyiyim başka ne almalıyım şuan sontaj jeneratör ile çalışıyor elektrik panosu mevcut ayrıca 4 adet 200 ah akülü solar sistem ilede çalıştırıyorum fakat sontaj için ayrı sistem kurmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim
3kw üstü inverter almalısınız. Daha düşük olanı çalıştırmaya bilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
16 panel için və inventer için bağlantı şeması Gonderebilirmisiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu cihaz kullanılırsa 8 tanesi seri, diğer 8 de seri olarak 2 sıra yapılabilir. Sonra bu iki sıra paralel yapılır. En mantıklı çözüm bu.

Panel girişine

Merhabalar ustalar ve arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim
Bir sorunum var sizden yardım istiyorum
2 adet 300 w monokristal güneş panelim var
1 adet 70 amper güneş regülatörüm var
6 adet 12/7 ah kuru aküm var
Sıkıntım şu akü şarj değerlerini minimum şarj etme seviyesine getirsemde akülerim çok ısınıyo ve şişmeye başladılar
Acaba şarj regülatöründe şarj seçimini yada akü seçimini yanlışmı ayarlıyorum yoksa benim akülermi yetersiz geliyo
Göstergede 1-2-3 diye akü seçimi var acaba hangisini seçmem gerekli kuru akü için
Sizden yardım istiyorum
Son çarem zaman saati koydum 1
30 ar dakka süre ile şarjı kesiyo ve 1 saat dinlendiriyo aküleri son durum bu bana yardımcı olursanız sevinirim akülerim şişmeye başladı

6 adet 7 amper aku 42 amper aku parki demek. Sizin solar parkiniz ise 600 watt 600 ÷ 12 = 50 amper guc demektir. Sizin 42 amper aku gurubunuzu standart sarjda 4.2 amper ile sarj etmeniz gerekli. Hizli sarj icin aku uzerindeki degere bakmak gerekli.

Yinede solar panel gucunuz cok yuksek oldugu icin 50 amper ile akulerinizi asiri hizli sarj ediyorsunuz.

Solar sarj regülatörün akim sinirlama özelliği olduğunu dusunmuyorum. Tam modelini verirseniz bakabiliriz.

Ikk yapmaniz gereken panellerjn birinj sistemden ayırın. Ikincisi aku parkinizjn gucunu yukseltmeye calisin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri