agırlık ölçümü

cs-tech

Üye
herkese selam
benim sahada bir makinam var bu makinaın çıkısına bir bant eklmek istıyorum
mekanıkçi arkadaslar bantı yaptı fakat sef bant üzerine loadsel ekleyıp agarlığıda ölçmek iştoyoo ben daha onceden bu tur uygulama yapmadım fakat arastırmalarımda esıt elektronik ürünlerını kullammam yonunde ama hiç döküman yokk bantın üzerınden gecen urunun agrlığını ölçmem gerekiyooo
yardımlarınızı bekkliyorum
herkese kolay gelsinnn

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kardeş hareketli konveyör sistemlerine loadcell yük hücresi monte etmen bence çok çok zor bir durum.ama imkansızda değil bir şekilde yapılabileceğini düşünüyorum yalnız benim anlamadığım hareketli bantın üzerine düşen objenin diğer objeyle arasındaki mesafe standartmı. Bunu şunun için soruyorum,senin makinenden banta gelen cismi tam loadcellin tartma sahasında tutmak gerekir.birde ölçeceğin ağırlık her ürün için ayrı ayrımı kaydedilecek veya bantta dağınık vaziyette topyekünmü tartım yapacaksın

Kardeş birde bu makinenin çalışma prensibini bildirirsen daha tutarlı fikir paylaşımında bulunabilirim.

Kardeş ben olsam hiç uğraşmadan bandın altına imkanı varsa bi kantar koyarım :D

Azerbaycanda bi arkadaş vardı katarın dili türkçe değil diye kantarın programını türkçeye çevirdik tabii visual basic ile kantarın yolladığı bilgileri bilgisayara alarak :D bildiğimiz 8N1 formatında 9600 baud ile bişeyler yaptık çalıştırdık ama güzel de olmuştu :D

Her neyse bandın altında bir kantar koyup bandı da bu kantara monte edersen sanırım işi köklü çözmüş olursun ayrıca bandın ağırlığını da yazılımsal olarak çıkan kilodan düşersen al sana saf olarak mamülün ağırlığı tabii ki bu da bir fikir....

Saygılarımla...

bir kere bantin altina loadcell yerlestirmeniz kesinlikle zor bir olay degil arkadasim bu bil mekanik bir yapiyla bunu halledersin.bu konuda uzman olan vede uygulamalar yapan firmalardan biriside baykon firmasi onlarlada gorusursen sana mutlaka bilgi vereceklerdir.ayrica bende senin icin birseyler bulup buraya eklerim kisa zamanda

herkese yorumların dolayı teşekkür ediyorum fakat bantın altına kantar koyma fikri biraz komik geldi bana sef bizden bantdaki ürünün agırlığını ölçmemizi iştedi bantın arası boş
oraya load selleri yerlestirmeyi planlıyoruz tabi üzerine de saç plaka orda problem yok fakat döküman yokk :) insaallah haledeeğiz sizlerinde yardımıyla yavaş yavaş bişeyler çıkmaya basşılıyoo

Benimde bir proje ödevim konveyör bantta önce renk sensörüyle algılatıp daha sonra ağırlık sensörüyle ayıklama işlemi yapmam gerek.Renk sensöründe hala tam algılatamıyorum ağırlık için kare load,uzun load var ama ben bunları nasıl kullanacağımı,yerleştireceğimi ,kaç tane kullanmam gerektiğini bilmiyorum ve çokta pahalıya kaçmadan nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri