Agır işlere karsı zayıf kalıyormusum?

1579aaa

Üye
Arkadaşlar işle ilgili bi sıkıntı yok yapıyorum cogı kişiye görede kat kat iyi yapıyorum fakat cevremden bir kac kişi bu meslegin bana göre olmadıgını bunye olarak zayıf kaldıgımı ve karakter olarakda sessiz biri oldugumu masa bası tarzı işde calısmamı söylüyolar benim durumumdan gecen abilerim oldumu ne yapmalıyım nasıl cıkacam ben bu işin içinden cıldırcam işle ilgili sıkıntı yok dediğim gibi sorun bünye ve silik karakter ama ne yapsam acılamıyorum onlara göre dış görünüşle iş nasıl kıyaslanır anlamıyorum

Son düzenleme:
meslek ne ? ne iş yaptığınıda yazsan yorum yazarız. :)

Elektrik saha işleri pano imalatı falan

doğruyu soylersek lutfen darılma siz işinizi yaparken başkasına danışır oyle iş yaparsanız çokkk eleştırırler önemlı olan işine kimseyı karıştırma işini bildiğin gıbı yap kısa zamanda sorunun çozulur

Dostum hangi sehirdesin calistigin ışte maddi olarak kafan rahat mi yoksa cevrendekiler çalışanlar sana çok mu baskı yapıyor kafan rahat değilse başka bir firmaya bak bulunduğun bölgede fazla sanayi osb yoksa ben gibi işin zor

Kendini deyistiricen sesin çıkacak mesleki bilgine guveniyorsan masaya yumruğunu vurucan

Bünye mi? Bir keresinde OG kafes direğe topraklama kazığı çakarken bayılmıştım :D Akım trafosunu kaldıramadığım için yere düşürüp kırdığım da oldu ;) Tünelde çalışırken, paslandığı için kompakt şalterden sökemediğim somunu hala yanımda taşıyorum (aşağıdaki görselde). O halde 6 yıl çalıştım. Evet şimdi bir hidroelektrik santralinde çalışıyorum ve bu çevremin değil yine benim tercihim. Yani iş ne çevreden, ne de bünyeden ibarettir, önemli olan azim ve kararlılıktır. Nerede nasıl çalışacağına sen değil, çevren karar verirse o halde işin sana işkence olur.

1484782864439.jpeg

M8 civata

peki m8 civatayı sıkarken kopartana ne denir? tork anahtarı yoktu o zaman gerçi varlığından haberimiz yoktu...

Her insanın yapısı bir olmadığı gibi zeka ve bilgi düzeyi de bünye ile kıyaslanamaz. Kıyaslanıyorsada doğru olmaz. Yaptığınız işinize, size ve beraber çalıştığınız ekip arkadaşlarınıza engel olabilecek bir sağlık sorununuz yok ise benim görüşüm çevrenizi dikkate almamanızdan yana olacaktır. Yaptığınız iş doğru ve bilgi düzeyinizde bu işiniz için yeterliyse, diğerlerinin ne dediği sizin için çokta önemli olmasın.
Her ne meslek olursa olsun, her zaman beden gücü önemli değildir. 3 kişinin kaldırmaya çalıştığı bir şeyi siz basit bir kaldıraçla tek başınıza kaldırabilirsiniz ki 3 kişilik yükü tek başınıza kaldırmanızı sağlayan, beden gücünüz değil zekanız olacaktır.
Naçizane tavsiyem, yaptığınız işte kafanız rahat değil ve severek yapamıyorsanız, beden gücünüz, zekanız vs bir kenarda kalsın, o işi boşlamanızın zamanı gelmiştir. Yani kafanız rahat değilse, ya iş yerinizi değiştirin yada huzurlu çalışabileceğinizi düşündüğünüz başka bir mesleğe yönelin. Aksi taktirde elinizdeki en önemli şeyinizi, sağlığınızı bu gibi yerlerde heba etmiş olursunuz ki ilerde kıymetini ararsınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri