AEG spesial deluxe DİJİTAL NOFROST BUDOLABI ACİL

Arkadaşlar hayırlı bayramlar elimde çok eski 30 yıllık r12 gazlı aeg digital nofros buzdolabı var 1 hafta kadar iyi sonra soğutmuyor açrtım baktım. sogutucu panel altta olan. dolap defros yapmamaış her taraf kar. defros sensörüne baktım bulamadım. ısıtıcılar sağlam. birde üst paneldeki gösterge... sogutucu alt üst bölümleri gösteren -4 ve -18 yazan yerdeki yazılar bazen siliniyor. bu arıza var. ve fişi takınca F harfi yaznıp sönüyor. birlikte alarım işaretide aynı bib bib ses geliyor butona basınca ses kesiliyor sogutma belli seviyeye gelincede sinyal kapanıyor. şimdi bu dolapta arıza nedir defros sensörünün görevini ney yapıyor bir yardımcı olun bayramada rezilik selamlar

Bildiğim kadarıyla defrost sensörü belli ısıya gelince ve mekanik timer da olmalı bu modelde, 2 koşul oluştuğunda reziztansı devreye sokar ve çıkarır. Timerı ve bu sensör üzerine yoğunlaşın ama kartı da elektronikçiye göstermenizde fayda vardır illa eskiyen parçası vardır bu kadar zamanda.

Termistop çalışıyor sanırım kart takı ısıtıcı rolesi arızalı yada başka bir elamen

termostop sağlam entegre kaldı geriye ona bakıyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri