AEG HG 654440 SM model inox ocakta düğme sorunu

steinmetz

Üye
Yaklaşık 1,5 sene önce satın aldığım ankastre setin ocağı olan, AEG-Electrolux - HG 654440 SM, 60 cm, gazl, 4 gzl, Inox, Triple Crown ocak beki, gaz emniyet sistemi, dmeden ateleme, dkme demir zgaralar linkteki ocağımın, ateşleme düğmeleri, ocağın yandığı sırada kırmızı ışık verecek şekilde yanıyordu, ancak, şimdiler biri hiçbir şekilde yanmıyor, biri ise sürekli yanıyor...
servisi aradığımda, bunun müşteri kaynaklı bir hata olduğunu ve parça değişim bedelinin de yaklaşık 150 TL civarında olduğunu söylediler, 2 düğme için yaklaşık 250 TL...
bu durumda sanırım, ya parçayı kendim alıp yerine takacağım, ya da aslında ışığının yanmamasından başka problemi olmayan ocağın düğmelerini söküp, ışıklarının yeniden yanmasını sağlayacak bir tamire girişeceğim.

sizden ricam, bu konuda bilginiz varsa, benimle paylaşmanız.
ürünün yabancısı olmayanlar için belki de 2 dakikalık bir iş ama, benim için bu oldukça zahmetli görünen bir iş.

şimdiden teşekkürler.

Ocağın yanıyorsa sorun lambalardandır.

ocak yanıyor, onda sorun yok. ama parça mı değiştirsem, içini açıp ledleri mi yenilesem onu sormuştum. belki önceden yapan, bu ocakları bilen çıkar...

Çok zor değil içini açıp ledleri değişebilirsin.(Yinede kendini riske atma derim bir elektrikçiye yaptır fazla masraflı olmaz.)

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri