selam ustam bu makinenin pompasini degistirdim yalniz hata devam ediyor ariza arama kodu E35 makine cok su aliyor bu kodu siliyorum tekrar deniyorum E30 ariza kodu yaziyor makine sikma yapmiyor neden olabilir E35 prosetat hortumuna üfledim hava gidiyor prosestatin icine üfledim fonksion yapiyor baska neden olabilir acaba

saygilar

selam ustam bu makinenin pompasini degistirdim yalniz hata devam ediyor ariza arama kodu E35 makine cok su aliyor bu kodu siliyorum tekrar deniyorum E30 ariza kodu yaziyor makine sikma yapmiyor neden olabilir E35 prosetat hortumuna üfledim hava gidiyor prosestatin icine üfledim fonksion yapiyor baska neden olabilir acaba

saygilar

E30 hatası makinanızda su varsa vede siz sıkma isterseniz kaşınıza cıkar .
E 35 hatası= ventil su kacırıyorsa.
karttın sualma devresindeki triyaklardan biri veya bir kacı hasarlı ise
elektronik su seviye şalteri hasar görüp işlevini yerine getirmediginde kaşımıza cıkar.
tüm bilgiler ilk konudaki dosyada detayları ile verilmiştir resimlerle yönlendirme yapılmıştır

selam ustam makine tamam elektronik karti degistirdim düzeldi cok sagol yardimin icin. kart üzerinde bozuk parca bulamadim ölcüle bilecek bütün parcalari ölctüm

selam ustam makine tamam elektronik karti degistirdim düzeldi cok sagol yardimin icin. kart üzerinde bozuk parca bulamadim ölcüle bilecek bütün parcalari ölctüm

yolla bana halledip göndereyim .

ustam cok tesekkürler yardimin icin elektronik karti degistirdim düzeldi simdi normal calisiyor.

ustam ikinci sorum bana genelde avrupada satilan AEG ve özellikle de MIELE nin ariza dökümanlari lazim yeni modelleri sayet varsa almanca yada türkce fark etmez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba hocam elektrolux ew 878 f marka bir çamaşır makinesi programda "d " de sıkma ve boşaltmadan sonra sıklıkla takılıp kalıyor "d " den sonra su alması gerekirken öylece kalıyor. bazen su almaya başlayıp programına evam ediyor.
ilk başta beyin olabilirmi diye düşündüm ama beyin sağlam gibi duruyor. drenaj pompası arızalı olabilir düşüncesindeyim. acaba neden kaynaklı olabilir. pompa mıknatısına kadar su almış pislik almış içine temizledik ancak ilk başta çalıştı ikinci sefere aynısını yaptı.
sonra kendimiz "d" ye alıp kontrol edince boşalttığını ve programı geçtiğini gördük.
acaba bu pompanın arızası bukadar probleme sebep olurmu. ne tavsiye edersiniz

selamlar.

hocam pompa değişti ancak sorun devam ediyor. acaba beyindenmi kaynaklı.

Sayın Ali Rıza Uygur
Electrolux EWF 1010 makinamın elektronik kart arızası ile ilgili telefonla görüşmüştük. Siz de bana sitedeki rar dosyasında cevap bulacağımı söylediniz .Sagolun. Ancak benim makine EWF 1010 olduğu icin gösterge paneli farklı. Dolayısıyla Konfigürasyon yapma olayını beceremedim. Eğer elinizde ewf 1010 yada 1210 icin konfigürasyonla ilgili bir döküman varsa yayınlarsanız sevinirim. Saygılar Teşekkürler

EWF1010 makinanın arızası nedir yazmamışsınız.genellikle sıkma süresi kısa sürüyor arızası çıkar bu modelde.onun sebebi yüksek voltaj dan dolayı elektronik kartın zarar görmesidir.ayrıca konfigürasyon işlemi manuel olarak panelden yapılmıyor.özel programı ve yazılım yükleme aparatının olması gerekiyor.kısacası yetkili servise müracaat etmekten başka şansınız yok maalesef,tabi elektronik kart gerçekten arızalıysa.

electrolux yetkili servis

merhaba hocam elektrolux ew 878 f marka bir çamaşır makinesi programda "d " de sıkma ve boşaltmadan sonra sıklıkla takılıp kalıyor "d " den sonra su alması gerekirken öylece kalıyor. bazen su almaya başlayıp programına evam ediyor.
ilk başta beyin olabilirmi diye düşündüm ama beyin sağlam gibi duruyor. drenaj pompası arızalı olabilir düşüncesindeyim. acaba neden kaynaklı olabilir. pompa mıknatısına kadar su almış pislik almış içine temizledik ancak ilk başta çalıştı ikinci sefere aynısını yaptı.
sonra kendimiz "d" ye alıp kontrol edince boşalttığını ve programı geçtiğini gördük.
acaba bu pompanın arızası bukadar probleme sebep olurmu. ne tavsiye edersiniz

selamlar.

program saati arızalı ,boşuna uğraşma

selamlar
electrolux yetkili servis

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba hocam. verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. bu durumda beyni komplemi değiştirmek gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri