adsl problemim var...

arkadaslar..binadaki adsl hattına telefonu taktıgımda telefon devamlı calıyor..sebebi ne olabilir..acil cözüm bekliyorum..adsl hattında cızırtı olması gerekmiyor mu normalde ?tesekkur ederim simdiden

Merhabalar arkadaşım! Telefonunu taktığın zaman splinter kullanmaktamısın?
Bina içerisinde kablonun senin bulunduğun yere kadar çekilmiş olmasından yola çıkarak şöyle bir sorum daha var...
Hattının daha öncesinde böyle telefon çaldırma gibi sıkıntısı varmıydı?
Bu sorularıma cevap verebilirmisin... Kolay gelsin!

evet hat tekparca halinde geliyor..cunki. yanında telefon hattıda var.. adsl hattına spilitter da takılıyken takar takmaz telefon calıyor.. ben bi anlam veremedim arkadasım ilgin için tesekkurler .cevaplarsanız sevinirim.. iyi geceler

Tekrar merhabalar arkadaşım!
Splinter aparatı olmadan bağlantıyı denedin mi! Çünkü bazen işlevselliklerini yitirmekte bu aparatlar. Sinyal ayırıcı özellikleri olduklarından kimi zaman üzerinden olması gereken akımın dışında uygun olmadan çalışmaya maruz kalmaları neticelerinde görevlerini yapamamaktalar...
Hattına bağlayacağın telefonu direk bağlayarak bir dene ve sonra eğer ki telefonunda dııııt sesi yani çevir sesi geliyor ise splinter aparatında sorun vardır. Eğer ki telefonunu bağladığın zaman yine herhangi bir arama yapmadan çalma işlemi olmaktaysa da o zaman hattını incelemeni ve de gerekirse başka bir telefonu kullanarak denemeni öneririm. Adsl sinyalleri şebekeden gönderilen değerlerde olmamaktaysa Adsl teknik destek hattı olan şu numarayı arayabilirsin. Türk Telekom ADSL Teknik Destek Hattı
444 0 375 bu numaradan aranılan yetkili teknik kişiler sana çeşitli koşullarda yol göstererek sorular soracak ve de hattının sinyal takibini test edecektirler. Hoşça ve esen kal... Kolay gelsin!

tekrar tesekkur ederim arkadasım.. telefonu spilittersizde denedim..sonuc gene aynı zannedersem hatta bir problem var.birde ben bir konu daha sormak istiyorum..bir santrale adsl baglanırsa santral arıza yaparmı...cunki daha oncesinde santral vardı burda ve ben söktüm..binaya sadece bir hat telefon bagladım ama adsl yi baglayamadım..cünki adslye spilitter ve telefon taktıgımda telefon calmaya baslıyor.. :(yardımlarınız için tesekkurler

Aslında senin fiziksel olarak hattında bir problem olduğunu düşünüyorum! Yani hem splinter ile hemde sadece telefonu bağlayarak denemiş olman bu sonucu tam olarak doğrulamaz tabi... Ama hattının daha öncesinde bir santral olduğunu belirtmişsin. Fakat söküm işlemin sonrasında bağlantı yaparken senin santralinin bu yeni santral ile uyumu da önemlidir elbette. Bağlantı hatası ve ya eksik bir uygulama doğrultusunda hattan gelen ADSL sinyallerini tam olarak alamayacağın sonucunu düşünmelisin... Elbetteki senin daha öncesinde çalıştığını düşündüğüm bu santralinin bağlantısını incelemende faydalı olacaktır. Hatta telefon sinyali yani dııııt şeklinde ses var ise modemin bağlı olduğunda göreceğin bir uyarı ikaz ledi vardır bu ledin üzerinde adsl sinyalini eğer ki geldiğini düşünüyor isen ledin yandığı konumda anlarsın. Fakat teknik anlamda konunun daha da belirgin olmasını ve de hattının temiz sinyal ile ya da uygun olmayan sinyal ile ilgili olarak o an ki durumunu Türk Telekom ADSL Teknik Destek Hattını yani vermiş olduğum bu numarayı hemen şimdi arayarak da öğrenmen mümkündür. 444 0 375 bu numaradan aranılan yetkili teknik kişiler sana çeşitli koşullarda yol göstererek sorular soracak ve de hattının sinyal takibini test edecektirler. Tavsiyeme kulak ver :) Hadi hayırlı geceler. Kolay gelsin...

tesekkur ederim arkadasım..tavsiyelerini dikkate alacagım bakalım ne olcak gelişmeleri buraya yazacagım iyi geceler.. saol :9

Rica ederim... Maksat insanlara hatta insanlığa faydalı olmak sadece... Umarım sorunun düzelir ve de sende olumlu yönde bu sorununun neticesini burada paylaşırsın. Hayırlı çalışmalar diliyorum Hoşçakal...

1. telefon hattında çift hat bağlıdır. veya bir ucu başkasının hattına dokunmuş olabilir

2.birde şunu dene bazı telefon makinalar arıza yapıyor ya telefon makinasını değiştir.
3.telsiz kullanıyor olabilirsin oda yapar paralel telefonlarda.
4.telefon uclarını tesine çevir.
5.telefon hattın elektrik kablosunun eksisine dokunuyor olabilir.

sos bence çok anlamsız denemeler bunlar arkadaş sen 120 telefon arızayı ara gerekli işlemleri yapar yada sana sorunu izah ederler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri