ADSL ödeme çok geldi neden?

kudretuzuner

Paylaşımcı üye
Merhaba
Arkadaşlar,uzun zamandan beri adsl kullanmaktayım.Minimum tarifeden 29Tl ödüyordum.Bu ay 123 tl geldi iki adet 1.5 saatlik video indirdim bu videolar bu kadar limitimi aşar mı?Nerede ise 4 katı bir ücret ödeyeceğim.ADSL wireless ama şifresi oldukça karışık ve de çok güçlü öyle kolay kolay kırılacak gibi değil 15 harf ve küçük,büyük hatta shift ve altGr bile var.Bir terslik var ama bir türlü anlayamadım.İtiraz etsem mi?acaba.Bir de bundan sonra kalan miktarı gösteren program var mı?arada bir kontrol etmek istiyorum.Teşekürler.

Anladığım kadarıyla 4 gb kotalı tarifeyi kullanıyorsunuz. TTnet'in sitesinde böyle bir madde var: "Limitli ADSL paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam internet erişim ücreti (aylık ücret + kota aşım ücreti) 79 TL'yi, 16 Mbps'e kadar 5 GB ADSL2+ paketi için 89 TL'yi geçemez.". 2 adet 1.5 saatlik video ile kotanızı aşmanız muhtemel (bunda videonun kalitesi de önemli, mesela HD kalitede videoda miktar daha fazladır.) ama öngürülen sınırın üzerinde fatura gelmesi ilginç. Faturanızın ayrıntılarına bakın hatta gerekirse itiraz edin. Ben de aralık 2010'da 45 gb yakmıştım, 56 tl gelmişti(1 mpbs 4 gb tarifede). Ocak 2011'de zamlandı ve bu değere yükseldi.

Son düzenleme:
kardeşim ilk işin telekom bayisine yada turk telekoma gidip internet hattın için ayrıntılı bilgi almak olsun sana cıktı oarak verirler baglandığın adresleri süreleri gösterir dökümandır.

Acaba ÖTV artışını mı yansıttılar. Öyle bile olsa 123 TL çok fazla. İndirdiğin videoları satın alsan bundan az tutar. Bildiğiniz gibi ÖTV'nin ayrıca KDV'si hesaplanarak faturalara yansıtılıyor. Haliyle vergi sistemine ve adaletine ters bir işlem olarak çifte vergileme durumu ortaya çıkıyor. Vergi kanunu, bir verginin ayrıca vergisi olmaz der. En azından olmamalıdır. Faturadaki ÖTV tutarına bir göz at. Dediğim gibi yine de 123 TL çok fazla. Bir yerde yanlışlık olduğu belli. Eğer gerçekten toplamda 3 saatlik bir videoyu indirmeye çalıştığın için bu kadar yüksek bir fatura geldiyse internette tıklanma rekorları kıran " adsl pişmanlıktır " adlı vtr yi seyretmeni öneririm sana. :)

kotalı tarıfeler ttnet ın en sevdığı soygun yapma yontemı sınırsız kullanıyorum telefon hattı tarıfesını değiştırdıler sabıt ucret olunca haftaya bende gıdıp komple kapatacağım bu cuma gunu gıttım sıra gelecek gıbı değıl özellıkle kapatmaya gıdenlere zorluk çıkarıyorlar bence telekom bıttı gsm şebekelerının ınternetı bırazdaha hızlı olsa telekom iflas edecek duruma gırerkı inşallah temennımde bu şunuda ılave edeyım sinirsız 8 mgbps hiz olması gerekırken 1 mgbps uzerıne hiç çıkamadım

Merhaba
Arkadaşlar anlaşıldı Pazartesi TTnete gideyimde şifahen derdimi anlatayım olmazsa kapatacağım.Tekrar teşekkür ederim.

adsl ye alternatıf olarak telefon aracılıgı ılede ınternete gırebılıyosun. telefonu modem olarak kullanıyosun fıyatıda vodafone ıcın 8 tl sınırsız gırıyosun hızı bıraz dusuk ama yınede goruntulu konusmayı yapabılıyorsun

ttnet verdiği hizmet çok kötü en iyisi başka bir firmaya geç ve lmitsiz almanı öneririm.

ttnet verdiği hizmet çok kötü en iyisi başka bir firmaya geç ve lmitsiz almanı öneririm.
hizmet kötüden kastınız müsteri hizmetleri ise haklısınız donanımsa hepsi aynı altyapıyı kullanmaktadır Fiyat olarakda ADSL nin altına düşemezler sadece kampanyalarda ilk 3 ay 6 ay vs. değişiyor toplamda fiyat aynı Kablo neti ayrı tutmak lazım tabi altyapı varsa süper

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri