Adresleme nasıl olmalı ?

Kullanılan sayı sistemi onluk değil, 2 lik(binary) sayı sistemidir.
İkili sayı sistemi - Vikipedi

Evet son yazdığınız 135 e göre umit arkadaşımızın dediği mantık doğrudur. Yanlış yazdığınız için bir sürü mantık yürüttük. Bir de ben size yardımcı olmaya çalıştım yanlış yazdığınız bilgiye göre bi mantık yürüttüm. Ama siz buna rağmen kızyorsunuz neyse sorun çözüldüyse problem yok :)

Evet son yazdığınız 135 e göre umit arkadaşımızın dediği mantık doğrudur. Yanlış yazdığınız için bir sürü mantık yürüttük. Bir de ben size yardımcı olmaya çalıştım yanlış yazdığınız bilgiye göre bi mantık yürüttüm. Ama siz buna rağmen kızyorsunuz neyse sorun çözüldüyse problem yok :)

Sn, pembepanter ne kızması sadece benden kaynaklanan yazım hatası var ve bu yazım hatasından dolayı kaynaklanan zincirleme yanlıs fikirler kızmak gibi birsey söz konusu bile olamaz aksine sorunum için değerli vaktini ayırarak değerli fikirlerini paylaşan herkese çok çok teşekkür ederim.

Ayrıca henüz sorun çözülmedi. Pazartesi kombinasyonları deneyeceğim. Eğer olmasa paylaşıp tekrar değerli fikirlerinize başvurabilirim. Kısacası bu konu burada kapanmadı... :)

Herkese teşekkürler...

Arkadaşım. Bakın şu şekilde olmalı diye düşünüyorum. Dip switchde 1'den 8'e kadar olan sayılar var. Bunların 10 luk sayı tabanında karşılığını yazarsak.

1 - 1
2 - 2
3 - 4
4 - 8
5 - 16
6 - 32
7 - 64
8 -128

Bu listede gördüğün 1, 3 ve 5 sayıları 10'luk sistemde sırasıyla 1, 4 ve 16'ya denk deliyor. Toplarsak 21. göze ulaşıyoruz. Mesela doğrulamak için bir kaç konfigürasyonu daha denemelisin. Örneğin 2-3-4-5 konfigürasyonu 30. göze eşit olamalı. Ya da 2-4 konfigürasyonu 10. göz olmalı. Bunun gibi...

Bukombinasyonu denedim ve çalıştı. Çok teşekkürler...