ADIM VE DOKUNMA GERİLİMİ ÖLÇÜMÜ

smlls06

Üye
Arkadaşlar ve hocalarımız. Bana acil olarak dokunma ve adım gerilimi ile ilgili ölçüm teknikleri ve ölçümün hangi cihazlarla yapıldığı hakkında geniş bilgilere ihtiyacım var. Lütfen bilgi ve yardımlarınızı esirgemeyin.

Şimdiden teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kardeş bu aradığın dokunma gerilimi ve adım gerilimi şalt için geçerli olan ölçümlermi acaba konuyu biraz daha acarsan yardımcı olabilirim heralde.

aynen öle salt sahalar1 için gereken ölçümler

mehmet ist kardeşim yardımcı olacaktın ama??
bu konuda en kısa sürede gerekli bilgilere ulaşmam gerek özellikle ölçümlemelerinin nasıl yapıldığı kullanılan cihazlar, bu cihazların özellikleri yardımcı olabileceklerden yardımlarını bekliyorum,

saygılar...

ingilizcen var ise ieee std80i öneririm..hala lazımsa ve standartı bulamadıysan pm atarsın..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri