Adi çin malı ürünleri kullanmayalım

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
dükkanı olan ve malzemeli iş yapan arkadaşlar lütfen adi çin malı ürünleri kullanmayalım.markasını yazacağım arkadaş şems ve flash marka sigortalar kadar adi malzeme ben görmedim.bunlara tse belge vermiş eğer sahte değilse üzerlerindeki damga siemensle aralarında 3 lira fark var arkadaş 3 tl az kazanın ama yaptığınız iş müşterinizin canına malına kastetmesin.artık her ay bir yerde elektrik kontağından çıkan yangın haberi duyuyoruz.bursadaki hastahane yangınından sonrada geçenlerde 7 katlı bir binada elektrik kontağından yangın çıktı.eskiden ben bu kadar çok elektrik kontağından çıkan yangın haberi duymuyordum.şimdi piyasa çakma sigortalarla doldu üstünde sigorta yazıyor ama yaptığı iş pako şalterden farksız.yana bildiği kadar akıma dayanıp devreleri yaktıktan sonra çalışmaz hale gelinceye kadar çalışıyor sigortalar.bütün hırsımız 3 lira daha fazla kazanmak için mi?bırakın 3 lirada kazanmayalım.ama insanların canlarını ve mallarını bu adi sigortalara emanet etmeyelim.yalvarıyorum artık size.ben toptancıyla konuştum ve hatta siemens sigorta aldım.4,3 tl ye aldım tanesini öbür markalar kaç lira dedim.1,5 dan başlıyor 1,8 tl ye çıkıyor dedi.çok mu büyük fark!!!!değer mi bir insanın senelerce çalışıp yaptığı evi yakma ihtimali olan bir sigorta kullanmaya????

katılıyorum berkan hanı dedrlerya atalarımız "ucuz etın suyu kara cıkar " aynen oyle oluyor

Arkadaşlar bu sadece sigorta seçimi içinde geçerli değil kullandığımız butun malzemelerın kaliteli olmasına dikkat edelim.oyle yapalım ki gözümüz arkada kalmasın.bir urune 10 defa para verene kadar bir defa verelim ve iyisini alalım.

ben dükkanıma gelen her 10 müşteriden 2 tanesinin işini adi iş,malzeme ve işçilik istediği için yapmıyorum ama 200 mt ileri gidiyor müşteri başkası yapıyo ben ev 16 linye olursa daha sağlıklı olur diyorum başka arkadaş ben linye sorti anlamam benim 16 linyeye 1800 lira verdiğim fiyata diğer arkadaş 700 tl fiyat biçiyo hem zarar ediyom hem adım kazıkcıya çıkıyo hemde pisikolojim bozuluyo ben şofbene 4x4 nym diyorum aynı müşteriye 5 gün sonra bakıyom banyo buatına 3x2.5 ttr yapmışlar sorun bizde değil bu dediğim şahıslar benim gibi derneğe ve tedaşa kayıtları var sorun elektrikciler odası ve tedaşta çinde yada tanzanya ürünlerinde sorun yok sorun bizim içimizde

ben dükkanıma gelen her 10 müşteriden 2 tanesinin işini adi iş,malzeme ve işçilik istediği için yapmıyorum ama 200 mt ileri gidiyor müşteri başkası yapıyo ben ev 16 linye olursa daha sağlıklı olur diyorum başka arkadaş ben linye sorti anlamam benim 16 linyeye 1800 lira verdiğim fiyata diğer arkadaş 700 tl fiyat biçiyo hem zarar ediyom hem adım kazıkcıya çıkıyo hemde pisikolojim bozuluyo ben şofbene 4x4 nym diyorum aynı müşteriye 5 gün sonra bakıyom banyo buatına 3x2.5 ttr yapmışlar sorun bizde değil bu dediğim şahıslar benim gibi derneğe ve tedaşa kayıtları var sorun elektrikciler odası ve tedaşta çinde yada tanzanya ürünlerinde sorun yok sorun bizim içimizde

sn yavuz31 siz bildiğiniz yoldan ayrılmayın aynısını bende yapıyorum hatta müşteriye fiyat verirken benim fiyatımın yarısınada yaptıra bilceğini ama başını ağrıcağını tehlikeli ola bileceğini anlatıyorum hatta yaptığımız işin garantili olduğunu ve yapı denetimin yönetmeliğine göre diye belirtiyorum anlayan müşteri zaten anlıyo anlamayan gidip başkasına yapyırıyo bence adımız böyle kazıkçıya cıkcaksa cıksın ben dert etmem ama bi işte sorun yaşayıp müşterim yaptığın iş bukadar üçkağatcı gözüyle bakıp derse ozaman dert ederim onun içiniz rahat olsun 1 ay yatarım 1 lira kazanmam ama gene ucuz iş yapmam ama bir gun bi işyaparım 2 aylık kazanırım bence içiniz rahat olsun bu arada müşteri sizi diil siz müşterinizi secerseniz ticaretin güzel yanlarını görürsünüz.

ustam haklısın da bu malzemeler de iş yok.faz nötr bir birine değdiği halde atmayan sigortalar bu memlekette bu sigortaya tse belgesi verende geçen yazın bir akrabam evine toprak yaptırmak istedi.benim işim vardı başkasına yaptır dedim.burada d ükkanı olan belgesi olan elektrikçi ^^sakın toprak yapma nötrden köprü at yoksa bir arıza olursa sigorta atmaz demiş^^ tabi hal böyle olunca ustalarda kalite nasıl olsun???

25 sene önce ilk dükkanımı açtığımda mal sahibim 75 yaşlarında güngörmüş, hayat tecrübesi olan, akil bir amcaydı. Bana dediği aynen şöyleydi ;
----Bak evladım, yaptığın işi temiz yap, pahalı yap. Kötü yapıpta ucuz yapma.
Senin için pahalı yapıyor ama iyi iş yapıyor desinler. Kötü iş yapıyor ama ucuz iş yapıyor demesinler dedi.

bu konu sanırım burada pek ilgi görmedi ama ben bu konuyu açtıktan sonra daha bir kaç yıllık bir evin bu sigortalar tarafından yangın tehlikesini atlattığını öğendim ve evin sahibi gidip iş yaptırdığı elektrikçiye hakaret etmiş.(siz hakareti anladınız sanırım.bu yüzden bu durumlara düşmemek için kaliteli işçilik kaliteli malzeme şart)

25 sene önce ilk dükkanımı açtığımda mal sahibim 75 yaşlarında güngörmüş, hayat tecrübesi olan, akil bir amcaydı. Bana dediği aynen şöyleydi ;
----Bak evladım, yaptığın işi temiz yap, pahalı yap. Kötü yapıpta ucuz yapma.
Senin için pahalı yapıyor ama iyi iş yapıyor desinler. Kötü iş yapıyor ama ucuz iş yapıyor demesinler dedi.

çok güzel bir nasihatte bulunmuş ve kesinlikle haklıda...

Bir siteye teklif verdik geçen dış aydınlatmaları için ...Benden önce teklif veren 4'lük yeraltı kablosu döşeyeceğini,üstelik çelik zırhlı kabloyla yapacağını vaad etmiş..
İnsanların para kazanmak için hayal güçlerini bu kadar zorlayacağı aklıma gelmezdi...Adam işten anlasa acaba vaad ettiği malzemeyi özel mi ürettirecekti merak ediyorum...Birde yönetici işten anlamadığı halde böyle bir kablo olmadığını adama anlatmam 2,5 saat sürdü,acaba o ikna etmeye ne kadar zaman harcadı...

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri