Adaptör +/ - yer değiştirme yardım

gönlünden ne geçiyorsa onu yap güzel insan. 2. el bir org almışsın, pille çalışıyor (demek ki daha ekmeğini yememiş) adaptörle de çalışıyor. casio salak değil yedek parça benim adaptörümü alsın diye giriş ucunu standart dışı yapmış. (bizim gibi uyanıkları kafası çalışanlar hariç). dene ve yak kardeş.
bak bir cihaz pil ile çalışıyorsa voltaj toleransı vardır. ama amper toleransı değişmez. azla çoku besleyemezsin ama çokla azı beslersin. yüksek amper kullanan yerde düşük amper besleme kullanılmaz. adaptör girişinden anlık ters voltaj vermen cihaza zarar vermez ( görecelidir, cihazın kalitesi ile ilgilidir) ama ihtiyacı olan 850 ma olan aç çocuğu 600 ma biberonla doyuramazsın...
9v 1a olan adaptörle de denedim ama sonradan öğrendim ki giriş ucu + /- -/+ olayı varmış. demek bendeki adaptör tersmiş.
Elinizde ölçü aleti olmadığına göre hem cihazın hem adaptörün etikenine bakın artı eksi ne şekilde. Genelde orta kısım artı, dış kısım eksi olur.
Benim oğlumda da benzer bir CTK-5200 Casio org var orjinal adaptörü şu şekilde. Sizdeki adaptörün amper/gücü yetmiyor olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 91737
sizdeki adaptörde - / + mı yoksa +/- mi tam resimde gözükmüyor

gönlünden ne geçiyorsa onu yap güzel insan. 2. el bir org almışsın, pille çalışıyor (demek ki daha ekmeğini yememiş) adaptörle de çalışıyor. casio salak değil yedek parça benim adaptörümü alsın diye giriş ucunu standart dışı yapmış. (bizim gibi uyanıkları kafası çalışanlar hariç). dene ve yak kardeş.
bak bir cihaz pil ile çalışıyorsa voltaj toleransı vardır. ama amper toleransı değişmez. azla çoku besleyemezsin ama çokla azı beslersin. yüksek amper kullanan yerde düşük amper besleme kullanılmaz. adaptör girişinden anlık ters voltaj vermen cihaza zarar vermez ( görecelidir, cihazın kalitesi ile ilgilidir) ama ihtiyacı olan 850 ma olan aç çocuğu 600 ma biberonla doyuramazsın...
Baba o zaman seni cep telefonunun şarj cihazının + ve - uçlarını değiştirip telefona anlık bağlamaya davet ediyorum. Bakalım ne şenlik olacak .

Baba o zaman seni cep telefonunun şarj cihazının + ve - uçlarını değiştirip telefona anlık bağlamaya davet ediyorum. Bakalım ne şenlik olacak .
buda değişik bakış açısı tabi :) ama benim telefon type c önlü arkalı farketmiyor :). Şaka bir yana da Amacım şuydu. Adaptör ucu içindeki iğne eğer + , dışı - ise onu kabloları kesip ters bağlayarak yer değiştirerek değiştirme işe yarar mı

Son düzenleme:
buda değişik bakış açısı tabi :) ama benim telefon type c önlü arkalı farketmiyor :). Şaka bir yana da Amacım şuydu. Adaptör ucu içindeki iğne eğer + , dışı - ise onu kabloları kesip ters bağlayarak yer değiştirerek değiştirme işe yarar mı
Sizin önce bir sağlamlık kontrolüne ihtiyacınız var .

bak orada yazıyor görecelidir diye, yani değişkendir. ve unutma org casio olsa bile, cep telefonu kadar akıllı değil. bu arada patlaması gereken pil değil cihaz. öğrenirken en pahalı olanı seçtim. yap ve gör. 18650- 9 v pil- 12 v akü: hepsini kısa devre yaptım. her seferinde kablo yandı. adaptöre kısa devre yaptırdım :) güm. patlamadı ama yandı yani ufak tefek ses geldi ama öyle dumanlı patlama yaşamadım. pillerin de ısındığını gördüm atlamıyayım. adaptörün jack çıkışı -/+ yerine +/- ise genelde adaptörü söker uçları değiştiririm ama havyam yoksa, kes kabloyu uçları ters bağla.

o kartın üzerinde arızalı olan smd parça diyot mu? bobin mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri