Adaptör nasıl yaparım

dnxnxjjs

Üye
Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar bende 12V24A akü var şarzlı motor aküsü ben buna adaptör yamak istiyorum nasıl yaparım yardım ederseniz sevinirim
Screenshot_2019-01-13-18-34-02.jpg

Adaptör derken neyi kast ediyorsunuz ki? Normalde adaptörler 220 voltu 9-12-24 volta çevirmek için kullanılan aletlere diyorlar piyasada malum.

Siz ne için kullanacaksınız bu adaptörü yada nasıl bir çıkış almayı istiyorsunuz adaptörden?

Adaptör derken neyi kast ediyorsunuz ki? Normalde adaptörler 220 voltu 9-12-24 volta çevirmek için kullanılan aletlere diyorlar piyasada malum.

Siz ne için kullanacaksınız bu adaptörü yada nasıl bir çıkış almayı istiyorsunuz adaptörden?
Resimde görülen aküyü şarj edecek

Size adaptör değil akü şarj devresi lazım.

Forumda bir kaç yerde konusu var. Ayrıca yapmak değil almak isterseniz piyasada bir çok ürün var.

Aynı dertten muzdarip birisi olarak akü şarj cihazı almanızı tavsiye ederim.
2 adet 12 volt 7 amper aküm var şarj edecek bir yol bulamadım.

Direkt güç kaynağı olmaz? hem gerekli voltaj hemde dolunca şarjı falan kesmesi lazım.

Hazır devre alın daha mantıklı.

Motolux yazan Akünün şarj voltajı 14.7-14.9 yazıyor LED trafosunu çıkış ayar potuyla 13.5-14 seviyesine çıkarıp şarj edebilirsiniz

Akımada dikkat etmek lazım

öyle kafana göre adaptörle akü şarj edilmez akü şarj cihazı akünü daha sağlıklı şarrz eder ve ekonomik olur şarzı kesen devre daha pahalıya gelir...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri