Adaptörün akımını düşürme

uydu cihazı başka adaptörler denedim çalışıyor adaptörden 12.40 volt çıkıyor uydu çalıştırmıyor neden olabilir hangi devre parça sebep olabilir

arkadaşım demekki adaptör gerçek çıkışı vermiyor, değişti,r yada parçala içindeki kondastörleri değiştirmeye çalış, çünkü yeni adaptörler vidalı değil yapıştırma.

tam istedim cevaptı

teşekürler kondansatörleri deyiştireyim o zaman
paskomya
çok saol

uydu cihazı başka adaptörler denedim çalışıyor adaptörden 12.40 volt çıkıyor uydu çalıştırmıyor neden olabilir hangi devre parça sebep olabilir
Cihazın orjinal adaptörümü...?
Polaritesi ters olabilir...
Yani Artı ile Eksi nin yeri ters olabilir.
Cihazı çalıştıran adaptörle aynımı karşılaştırın..

stps40l45cw hocam bu transistör mosfet pc güç kaynağı içindeki transistör mosfet elektronikçilerde bulamadım bu na benzer amper wat tavsiye ederseniz sevinirim
orjinal adaptör

datasheete bakarak aynı seviyede başka bir bileşen takabilirsin.

datasheete pek anlamam siz yardımcı olabilirmisinz

Cevaplar için teşekkürler, bu akımı gerektiği kadar çekme olayı ledler için de geçerli mi çünkü internette izlediğim bazı videolarda normal tekli ledi yakarken direnç de bağlıyorlar ama şerit ledi yakarken adaptöre direkt olarak bağlıyorlar ve yanmadan çalışıyor bunun sebebi nedir acaba yani birbirlerinden farklı olmasının?

Arkadaşım LED ler direnç değil diyot tur. Bu sebeple gerektiği kadar akım çekmek diye bir kavram olmaz. LED lerde gerektiği kadar akımın çekilmesini biz sağlarız. Forumda bu konuyla ilgili bol miktarda bilgi var.

Kolay gelsin...

Arkadaşım LED ler direnç değil diyot tur. Bu sebeple gerektiği kadar akım çekmek diye bir kavram olmaz. LED lerde gerektiği kadar akımın çekilmesini biz sağlarız. Forumda bu konuyla ilgili bol miktarda bilgi var.

Kolay gelsin...
Aslında hiç bir alıcı akım çekmez. Sadece Geçecek akıma müsade eder...
Bu durum Led içinde geçerlidir. Evet led bir diyottur. Amabir iç direnci vardır. Besleme geriliminin büyüklüğüne göre direk yada ön dirençle bağlanır.

Aslında hiç bir alıcı akım çekmez. Sadece Geçecek akıma müsade eder...
Bu durum Led içinde geçerlidir. Evet led bir diyottur. Amabir iç direnci vardır. Besleme geriliminin büyüklüğüne göre direk yada ön dirençle bağlanır.

Arkadaşlar lütfen okuyanların yanlış anlayıp yanlış işler yapmasına sebep olacak ifadeler kullanmayalım.

Kolay gelsin...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri