acs 550 sorunu?

efe43

Üye
sayın arakdaşlar elimde acs 550 var zor şartlar altnda çalışıyor ve günde en az bir kez aşırı akımdan devre dışı kalıyor ve otomatik reset menüsünü girdiğimde reset yapmmıyor benim isteğim şu:
..... sürücü aşırı akımdan çıktığında kendisini 2 dak sonra resetsin ve devreye girsin...
ben kullnaım kılavuzundan şu ayarları yatım olmadı sorun nedir acaba
...3101_1
...3102_30s
...3103_120
...3104_1
...3108_1
bu şekilde girdim değerleri ama kendisi otomatik reset yapmıyor acaba bu eksiklik nerede acaba

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kullanma kılavuzundan anladığım kadarı ile hata resetlendikten sonra tekrar start vermek gerekiyor

syn orhan arkadaşım konuyla ilgilendiğin için teşekkürler zaten burda onemli olan hatanın resertlenmesi kendi otomatik reset yapmıyor reset yapsa start alıcak zaten problem de bu

reset işlemleri için gerekenler yapılmış görünüyor.
ACS550 belirli hataları otomatik olarak sıfırlamak için yapılandırılabilir. Parametre
Grup 31’e başvurunuz: Otomatik Sıfırlama
Uyarı! Başlat komutu için harici bir kaynak seçilirse, ACS550 ancak hatanın
sıfırlanmasından sonra hemen başlatılabilir.
Yanıp Sönen Kırmızı LED
Yanıp sönen kırmızı LED ile belirtilen hatalara karşı sürücüyü sıfırlamak için:
• Güç düğmesini 5 dakika boyunca kapalı tutun.
Kırmızı LED
Kırmızı LED (sürekli, yanıp sönen değil) ile belirtilen hatalara karşı sürücüyü
sıfırlamak için sorunu giderin ve aşağıdakilerden birisini yapın:
• Denetim masasından: RESET tuşuna basın.
• Güç düğmesini 5 dakika boyunca kapalı tutun.
1604, fault reset select parametresinin değerine bağlı olarak sürücüyü sıfırlamak için
aşağıdakiler de kullanılabilir:
• Dijital giriş
• Seri iletişim
Hata düzeltildiğinde motor başlatılabilir.

(ACS 550 manuelden alıntı)

Group 31: Automatic Reset
Bu grup otomatik sıfırlama için koşulları tanımlar. Otomatik sıfırlama belirli bir hata
tespit edildikten sonra gerçekleşir. Sürücü ayarlanmış bir gecikme süresi boyunca
bekler ve sonra otomatik olarak yeniden başlar. İlk durumuna getirmelerin sayısını
belirli bir zaman aralığı için sınırlandırabilir ve çeşitli hatalar için otomatik sıfırlama
ayarlayabilirsiniz.
Kod Açıklama
3101 NR OF TRIALS
3102 trial time ile tanımlanan bir deneme aralığı içerisinde izin verilen
otomatik sıfırlamaların sayısını ayarlar.
• Eğer otomatik sıfırlamaların sayısı bu sınırı aşarsa (deneme süresi
içerisinde) sürücü ek otomatik sıfırlamaları engeller ve durma
konumunda kalır.
• Bu durumda, başlatmak için kontrol panelinden veya 1604 fault reset
sel tarafından seçilen bir kaynaktan başarılı bir sıfırlama gerektirir.
Örnek: Deneme süresi içinde üç hata
meydana gelmiştir. Sonuncusu ancak
3101 nr of trialsdeğeri 3 veya daha fazla
ise sıfırlanır.
3102 TRIAL TIME
Sıfırlamaların sayısını saymak ve sınırlandırmak için kullanılan süreyi
ayarlar.
• Bkz. 3101 nr of trials.
3103 DELAY TIME
Hatanın tespiti ve sürücünün yeniden başlatılmasının denenmesi arasındaki gecikme süresini ayarlar.
• Eğer delay time= sıfır ise, sürücü hemen sıfırlanır.
3104 AR OVERCURRENT
Aşırı akım işlevi için otomatik sıfırlamayı açık veya kapalı olarak ayarlar.
0 = disable – Otomatik sıfırlamayı devre dışı bırakır.
1 = enable – Otomatik sıfırlamayı etkinleştirir.
• Otomatik olarak hatayı (overcurrent) 3103 delay time tarafından belirlenen gecikme sonrasında sıfırlar ve sürücü
normal çalışmasına devam eder.
3105 AR OVERVOLTAGE
Aşırı akım işlevi için otomatik sıfırlamayı açık veya kapalı olarak ayarlar.
• Otomatik olarak hatayı (dc overvolt) 3103 delay time tarafından belirlenen gecikme sonrasında sıfırlar ve sürücü
3106 AR UNDERVOLTAGE
Düşük gerilim işlevi için otomatik sıfırlamayı açık veya kapalı olarak ayarlar.
• Otomatik olarak hatayı (dc undervoltage) 3103 delay time tarafından belirlenen gecikme sonrasında sıfırlar ve
sürücü normal çalışmasına devam eder.
3107 AR AI<MIN
Minimum değer işlevinden daha düşük olan örneksel girdi için otomatik sıfırlamayı açık veya kapalı olarak ayarlar.
• Otomatik olarak hatayı (ai<min) 3103 delay time tarafından belirlenen gecikme sonrasında sıfırlar ve sürücü
Uyarı! Örneksel girdi sinyali geri yüklendiğinde, sürücü uzun bir duruştan sonra bile tekrar başlatılabilir.
Otomatik, uzun gecikmeli başlatmaların yaralanmaya neden olmadığından ve/veya ekipmana zarar
vermediğinden emin olun.
3108 AR EXTERNAL FAULT
Dış hatalar işlevi için otomatik sıfırlamayı açık veya kapalı olarak ayarlar.
• Otomatik olarak hatayı (external fault 1 or external fault 2) 3103 delay time tarafından belirlenen gecikme
sonrasında sıfırlar ve sürücü normal çalışmasına devam eder.
X XX
Süres
Deneme süresi
x = Otomatik

(ACS 550 manuelden alıntı)

syn orahan yeniden teşşekür ederim ama bende de manueli var ve tek yapacağımız şey ya Scada üzerine reset düğmesi koyarak plc den reset çıkışı alarak sürücüye bir dijital reset girerek olacak bu iş zaten tek yapmadığım o kaldı sürücü tek başına reset yapamıyacak galiba verdiğin bilgiler için teşekkürler arkadaşım

sayın arakdaşlar elimde acs 550 var zor şartlar altnda çalışıyor ve günde en az bir kez aşırı akımdan devre dışı kalıyor ve otomatik reset menüsünü girdiğimde reset yapmmıyor benim isteğim şu:
..... sürücü aşırı akımdan çıktığında kendisini 2 dak sonra resetsin ve devreye girsin...
ben kullnaım kılavuzundan şu ayarları yatım olmadı sorun nedir acaba
...3101_1
...3102_30s
...3103_120
...3104_1
...3108_1
bu şekilde girdim değerleri ama kendisi otomatik reset yapmıyor acaba bu eksiklik nerede acaba

Sayın efe43 sorun acs500'ün aşırı akımdan devre dışı kalması olduğuna göre bu problemi çözmek için bir şeyler yapılması mümkün değilmidir?Sonuçta aşırı akımdan devre dışı kaldığına göre proses gereği zaman zaman oluşan bir zorlama var gibi.Eğer bu mekanik bir problem veya kontrolsüz oluşan bir durum ise bunu engellemek mümkün değilmi?Hem sürücü hemde motorun daha sağlıklı çalışması gerçekleşmiş olur diye düşünüyorum.Tabiki otomatik reset nasıl gerçekleştiğinide bilmek iyi olur.

syn serkur arakdaşım bantta veya mekanik sistemde bir problem yok problem sadece sistemin yanlış kurulmasından kaynaklanıyo ve bunu şu anda süzeltme işlemine gidlmesi olanaksız şu anda yapılması gereken tek şey bu paremetre ayarını yapmam lazım şimdi tek yapmadığım şey 1604 paremetresinden bir giriş seçip bakalım o giriş tetiklendiğinde bizim reset iş yapoacakmı tahminim olacak gibi ama tek o kaldı zaten oda olmassa bu sürücü bozuk diyeceğim?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri