Elektrik çizim normları hk. soru?

Kumanda pano projelerinde

Alman
Rus
Türk hangilerinin şeması iyidir hangisi en çok kullanılan dir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
meslek lisesinde bize amerikan normunda kumanda çizimleri öğretmişlerdi, staj için fabrikaya gittiğimde, bütün makinelerin kumanda şemalarının alman normunda olduğunu görünce şaşırmıştım çünkü bize amerikan normundan başka bir şey öğretmemişlerdi, araştırdım, o yıllarda bütün makineler almanyadan geldiği için bu şekilde olduğunu öğrendim. Bende amerikan normunun işe yaramayacağını anladım ve kendi çabamla alman normunu öğrendim. Ben alman normunu öğrenirken bize meslek lisesinde ısrarla amerikan normunu öğretmeye devam ediyorlardı. bugüne kadar da amerikan normuna hiç ihtiyaç duymadım çünkü karşıma çıkmadı.

meslek lisesinde bize amerikan normunda kumanda çizimleri öğretmişlerdi, staj için fabrikaya gittiğimde, bütün makinelerin kumanda şemalarının alman normunda olduğunu görünce şaşırmıştım çünkü bize amerikan normundan başka bir şey öğretmemişlerdi, araştırdım, o yıllarda bütün makineler almanyadan geldiği için bu şekilde olduğunu öğrendim. Bende amerikan normunun işe yaramayacağını anladım ve kendi çabamla alman normunu öğrendim. Ben alman normunu öğrenirken bize meslek lisesinde ısrarla amerikan normunu öğretmeye devam ediyorlardı. bugüne kadar da amerikan normuna hiç ihtiyaç duymadım çünkü karşıma çıkmadı.
Ustam bunu öğrenebilecegim kitap site pdf dosya fln varmi

Kumanda pano projelerinde

Alman
Rus
Türk hangilerinin şeması iyidir hangisi en çok kullanılan dir
Okulda ilk öğrendiğimiz Amerikan normu olduğundan hala bana sıcak gelen odur. Sayın Uğur Çotuk'un da belirttiği üzere en çok karşılaşılan Alman normudur. Birine hakimseniz digerini de kolaylıkla anlayabilirsiniz. Önemli olan unsur otomatik kumanda devre mantığına hakim olmaktır.
Otomatik kumanda sembolleri şeklinde ararsanız bolca doküman bulursunuz.

Okulda ilk öğrendiğimiz Amerikan normu olduğundan hala bana sıcak gelen odur. Sayın Uğur Çotuk'un da belirttiği üzere en çok karşılaşılan Alman normudur. Birine hakimseniz digerini de kolaylıkla anlayabilirsiniz. Önemli olan unsur otomatik kumanda devre mantığına hakim olmaktır.
Otomatik kumanda sembolleri şeklinde ararsanız bolca doküman bulursunuz.
En çok alman gidiyor diyorsunuz
En çok alman gidiyor diyorsunuz
Peki kitap pdf fln varmı alabileceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri