Altivar 31 sürücü ocf hatası

Orhan5559

Üye
Herkese selamlar arkadaşlar altivar 31 sürücü ocf hatası veriyor ilk olarak etiket değerlerine baktım etiketi ektedir adımlarını amper metrw ile ölçüdugumde her faz 0,5 ama bazen 1ampere kadar çıkıyor ama bundan olabileceğini tahmin etmiyorum trigel kayış bağlı ve sağa sola hareket ediyor herhangi bi zorlanma yok gibi neden olduğunu çözemedim parametreden ith değerini yukselttim cosfi 0,71den0,81 yaptım başka ne yapmalıyım anlayamadım gunde 1veya 2 kez veriyo bu ocf hatasını acil yardım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ocf nin aşırı akım arızası olduğunu bildiğini varsayıyorum.sebebleri ne olabilir 1.mekenik zorlanma 2.motorun sağlam ve bağlantısının doğruluğu 3.kablosunun sağlamlığı 4 sürücünün gücünün yeterli olmaması gibi sebeblerden aşırı akım arızası verirmesi muhtemeldir.sürücüyü test etmek için başka bir motor bağlamanı tavsiye ederim.

SET menüsünde ACC hızlanma, DEC yavaşlama rampa ayarı ve ITH motor akımı ayarına bakınız. Mekanik sistemde, motor bağlantılarınızda ve motorda sorun olmadığından eminseniz FLT menüsünde OLL ayarını NO yapın. Başarılar

Bu değerli bilgilerinize çok teşekkürler ilk olarak adımlarını olctum 0,5ama bazan 1amper i gördüm fakat hata falan vermedi o anda fren kontaktorunu olctum kablosunun pabucunu değiştirdim sadece kabloya kısa devre ölmedim motoru takip ettim herhangi bi zorlanma göremedim gözle ITH değerini artırdım cosf yukselttim sadece kalkış rampalarini değiştirmedim denemesini yapıcam INŞALLAH

Herkese selamlar 3elektronik hocam verdiğiniz bilgi dahilinde ACC degerim 0.5 DEC degerimde 0.5 acc klk hızlanma olduğuna gore saniye cinsinden büyük ihtimal bu haliyle yukseltmemiz gerekiyorki daha uzun zamanda kalksın çektiği akım değeri düşsun umarım doğru yazmisimdir

Evet ACC ve DEC saniye olarak ayarlanır. 1.0 1 saniye demektir. özelikle yüksek hızda ani yön değişimlerinde bu değer küçük ayarlanırsa sürücü OCF aşırı akım hatası verir.

Ozaman hemen acc yi 0,5degerinden 1.0yaparsam birazdaha yavaş kalkacak ocf verirsede uzun bi çalışma dan sonra verecek demek ama hatanın kök nedeni belkide sürücümuz artık bozulma evresinde yada motorumuzun fren aiatwminde biseyler var demektir bakalım ne çıkacak ilk ya cok sık hata verse sürücüyü değiştirip anlicaz ama bu sekilde sürücüyü degistirdikmi adama gulerler abi ya motor omajlarini ve fren balatasini kontrol edicem cok Teşekkürler hatanın çözümü olduğunda INŞALLAH paylaşacağım

Merhaba altivar 31 invertori motori boşta çaliştirdiymde normal çalişiyur yuka bağladiymde makinaya titrama yapiyur ama invertorde hata falan gostarmiyur motori deyiştirdim yena ayni problem. Makinayi 1 saat kapatiyurum tekrar açtiymda 3 , 4 saat normal çalişiyur yena ayni problema doniyur invertori hangi parametrasiyla oynamam lazim lutfan anlatirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri