3 Eksen cnc kontrol kartı TB6560AHQ

iyi günler arkadaşlar
resimde gösterilen
3 EKSEN CNC KONTROL KARTI TB6560AHQ kartta kırmızı ile belirtilen yerler ne işe yarıyor ve ben bu kartta z sıfırlama probunun bağlantısını nasıl yapabilirim? bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 467761423500503.jpg
    467761423500503.jpg
    464.9 KB · Görüntüleme: 23
Bu kartın soketlerinden z prob yapamazsın ama paralel port kablosunun ucundaki soketlerin içindeki pinlere kablo lehimleyerek yapabilirsin. Ben bu kartı kullandığım dönemde öyle yapmıştım. Mehmet abi anlatmıştı.

Alacağın paralel port kablosunun soketleri bunun gibi sökülebilir tipte olmalı. soketi açıp kablonun birini gnd diğerini de boş olan pinlerden birine lehimleyeceksin

its-Plug-Socket-Plastic-Shell-Serial-Parallel-Port.jpg

Yardımınız için teşekkür ederim öncelikle. Kartla ilgili bu şekilde fotoğraf var ve internette bulduğum pdf dosyada bu resmin açıklamasında benim anladığım kadarıyla ve buna benzer kartlarda bu kısımdaki pinlerden biri gnd diğer ikisi acil stop diğeri de x y z limit olarak yazıyor. Bu kısımlarda bağlantı yapabilir miyim? Bu benim kafamı biraz karıştırıyor. Karta zarar vermeden bu bağlantıyı yapmak istiyorum.

Bu arada bu karta en yakın kart olarak internette bu resmi buldum ve buradaki resimde bu şekilde bir gösterim var. Bunlar kafamı karıştırıyor.

Ekli dosyalar

• swiç  ayarları.JPG
    swiç ayarları.JPG
    450.6 KB · Görüntüleme: 21
  • 01.jpg
    01.jpg
    70.1 KB · Görüntüleme: 23
Bu kartı kullandığım zamanlarda acil stop sınır switch gibi bir sorunum yoktu

Sen söyleyince o pinleri hatırladım. İnternetteki uygulayanlara bakarak yapılabilir tabi

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri