Acil Yüksek Şaseye Çözüm

ETEM5858

Üye
merhaba tokilerde oturuyorum. tokilerin elektrik gerilim hatları yer altından geçiyor.
çedaş elektrik kablolarının nereden geçtiğini bilmediği için belediye yaptığı kazı çalışmarında sürekli kabloları koparıyor ve apartmanların asansörleri yanıyor. kael dijital faz koruma rölesinden tutun trimbox a kadar tüm ürünleri kullandık ama sonuç alamadık sizlerden yardım bekliyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anlamadığım olay belediye O.G kablolarını mı kopartıyor!Sizin yazdığınızdan anladığım: orta gerilim dediğimiz kablolarla alçak gerilim dediğimiz 380vac kablolar aynı kanaldan gidiyor ve belediye kazı yapınca 34500 volt şebekeyle 380 vac kısa devre oluyor ve asensörlerin devreleri yanıyor olarak anladım doğru mu?

çedaşın kablo güzergahlarını bilmemesi gerçekten tuhaf ama şaşırmamak lazım türkiye sonuçta og kablosunun kopması sizin asansörü neden yakıyor ya da neden sadece asansör daha doğrusu? eğer bu olay çok sık oluyorsa yeraltı kablo güzergah tespiti yapan firmalar var belirli bir ücret karşılığı yapılıyor.

KABLOLAR KOPUNCA BÜTÜN TOKİ NİN ELEKTRİĞİ GİDİYOR
HEP ASANSÖRLERİN HIZ KONTROL SİSTEMLERİ YANIYOR MALİYETİ 900 TL SENEDE 3 DEFA OLUYOR. SÜREKLİ BELEDİYE ÇALIŞMA YAPIYOR. BAZENDEN TRAFO BATLAMASI OLUYOR BU NEDENLERLE ASANSÖRÜMÜZ YANIYOR.

Anlamadığım olay belediye O.G kablolarını mı kopartıyor!Sizin yazdığınızdan anladığım: orta gerilim dediğimiz kablolarla alçak gerilim dediğimiz 380vac kablolar aynı kanaldan gidiyor ve belediye kazı yapınca 34500 volt şebekeyle 380 vac kısa devre oluyor ve asensörlerin devreleri yanıyor olarak anladım doğru mu?

BÜYÜK İHTİMALLE BU NEDENDEN DOLAYI OLUYOR

34500 ile 380 kısa devre olması halinde daha büyük hasarların oluşacağını düşünüyorum tüm kullanıcılarda büyük çapta olan bir hasar. bence og kablolarının kopması ile hız kontrol ünitelerine anlık dengesiz voltaj gelmesi böyle küçük çapta bir hasar oluşması için yeterli. belediye ye hasarınızın karşılanması yönünde şikayetinizi belirten bir dilekçe ile başvuru yapın. çözüm olmazsa yargıya taşıyın her harcamayı son kuruşuna kadar alırsınız.bizim de başımıza geldi belediye özür diledi, davaya gerek kalmadan karsıladı.

Bu nebiçim neyse bence toptan dilekçe verin asansörcü parayı kırmıştır belki onun işidir:D:D:D

BÜYÜK İHTİMALLE BU NEDENDEN DOLAYI OLUYOR
380 VAC ile 34500 volt bir birine anlık kısa devre olsa insan hayatıda tehlikeye girer ve evinizde elektrik le çalışan ne varsa yanar!Bence asansörlerde kullanılan sürücü lerin markasını değiştirin sorun sadece asensörlerde ise asensör firmanızda bir şey var!Elektrik kesintisi bu ülkede hep olur ve sürekli sürücü yanmaz!Bir öneri daha size: Asensörlere UPS taktırın elektrik dalgalanmalarında bir ups koruma görevi de görür!Yine yanarsa asensörcünüzü ve asensör sürücü nüzü mutlaka değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri