Vestel buzdolabı usta aranıyor

hsnuys

Üye
arkadaşlar benim buzdolabımda soğutmama problemi var hatta soğutmama değil de eritme problemim var dondurucu kısmı bir donuyor bir eriyor timer değişti geçen sene ama sorun çözülmedi.
istanbul anadolu yakasından sağlam işinden iyi anlayan usta tavsiyelerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
ustacım dolabın modeli nedir birde arka kapagı acınca kompresörün üzerinde kızıldereli resmi varmı belirtirmisin

ustacım dolabın modeli nedir birde arka kapagı acınca kompresörün üzerinde kızıldereli resmi varmı belirtirmisin

kusura bakmayın hiç buzdolabı ile uğraşmadım ama şu yazı dikkatimi çekti bu kızılderili resmi hangi modellerde var?

dolabınızın modeli nt 465 ise bu durumun nedeni tımer dır...

kusura bakmayın hiç buzdolabı ile uğraşmadım ama şu yazı dikkatimi çekti bu kızılderili resmi hangi modellerde var?[/QUOT
sevgili dostum
her marka dolapta çeşitli güçte ve markada komprosör kullanılır...
her komprösör markasının da bir logosu vardır. arkadaşın bahsettiği komprösörün üzerinde o markanın logosu olan kızılderiliyi sormuş...
ha nie sormuş diyorsan onu bilmiyorum..
belki bazı vestel dolaplarda komprösör sisteme yağ basarak tıkanmaya neden olarak soğutmanın kesilmesine yol açmaktadır... belki arkadaşımız komp modelini öğrenerek bu yoldan bir fikir beyan edecektir...
not: sisteme yağ basan buzdolapları bir soğutup bir eritmeye neden olmazlar hiç soğutmamaya başlarlar....
eger sistemde rutubet varda drayer tıkanıyorsa bu durum enderde olsa gözükebilir..(drayerin kılcal çıkışında
sistemdeki rutubet , nem ,su donarak sistemdeki gazın akışını keser soğutma durur ne zamanki kılcaldaki don çözülür akışkan gaz çevrim yapmaya başlar ve sistem soğutur taki rutubet tekrar kılcalda donana kadar)

Moderatör tarafında düzenlendi:
dolabın modeli buzdolabının alt kapısını acınca alt bölmede sol sebzeliği cekince sol tarafta yapısık etiketin üzerindedir ordan bakarak belirtebilirsin birde kompresöre bakmak için arka tarafta üzerinde 7 adet vidası bulunan kapak vardır onları söküp üzerindeki logoya bakabilirsin

nt465 modeli timerdan değil yalnız onu değiştirdiler pek birşey değişmedi kompresör general elektrik

nt465 modeli timerdan değil yalnız onu değiştirdiler pek birşey değişmedi

elinizden iş gelirmi bilmem ama
eger kendiniz uğraşacaksanız üst bolme karşı duvarı komple sökerek evap denilen kısma ulaşmanız gerekiyor...dolap çalışırken evapın altındaki ısıtıcıyı ya eliniz le yada bir ufak bardak su ile kontrol etmenizi tavsiye ederim... cam tüp sıcaktır dikkat!!!
buyük ihtimal ile dolap aynı anda hem çalışıyor hemde tımer ısıtıcyı çalıştırıyor...
vede dolabınız randımanlı soğutmuyor

onada baktım ısıtıcı da problem yok başka neden olabilir

daha fazla ayrıntı gereksevgili kardeşim...
mesela dolap çalıştığı zaman kac dereceye kadar soğutma yapabiliyor?
sogutma sertmi yumuşakmı?(evap yüzeyindeki karlanma kontrol edilerek öğrenebilirsin.. karlanma yapan boruya 25 30 saniye kadar dokunduktan sonra dokunduğun yer eriyorsa yumuşak soğutma vardır)
dolap eritmeyi ne zaman yapıyor... dolap otamatiğe geciyormu?
arkadaki kondanser aşırı kirlimi temizliği en son ne zaman yapıldı
dolap çalışırken evapa gelen gaz akışı süreklimi yoksa uzun aralıklarda kesik kesikmi..
dolap güneş görüyormu
bunları kesin olarak yanıtlarsan nedenini belki bulabiliriz...
saygılar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri