Kablosuz kapı zili

Birde bu zil sesleri nerede kayıtlı oluyo bilginiz varmı
İçini görsek bu konuda bilgi verebiliriz

Bu bilgiyi destekleyen bir yer gösterebilirmisiniz ?
Sadece birine sordum. İnternetten de birsey bulamadım zaten bu konuyla ilgili. Açıkcası banada mantıklı geldi. Diğer türlü bir güç olmadan nasıl olacak bu iş.

İçini görsek bu konuda bilgi verebiliriz
Yarın çekiyim fotoğrafını. Ama devrede direnç,kondansatör,diyot,kristal ve bitane entegre var başkada birşey yok. Entegre 4 bacaklı 2262 ne olduğunu bulamadım

Dört bacaklı derken 8. Dört sağında dört solunda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sadece birine sordum. İnternetten de birsey bulamadım zaten bu konuyla ilgili. Açıkcası banada mantıklı geldi. Diğer türlü bir güç olmadan nasıl olacak bu iş.

Bir parmak dokunuşuyla ne kadarlık bir enerji depolayabilir bunu merak ediyorum bana pek mantıklı gelmedi o yüzden içindeki tertibatı görebilirsek belki somut verilerle yorum yapabiliriz.

Ayrıca alıcıdaki entegre ve yan parçalar bize bilgi verecek.

Yarınki resimleri bekliyor olacağım

İyi geceler

Bir parmak dokunuşuyla ne kadarlık bir enerji depolayabilir bunu merak ediyorum bana pek mantıklı gelmedi o yüzden içindeki tertibatı görebilirsek belki somut verilerle yorum yapabiliriz.

Ayrıca alıcıdaki entegre ve yan parçalar bize bilgi verecek.

Yarınki resimleri bekliyor olacağım

İyi geceler
Bende ki o üründen değilki iyi okumamışınız galiba ? Ben internette gezinirken böyle bir ürün görmüştüm dedim. Benim elimdeki pilli.

xrEZQ8T6RFNk7eh_JmZe-RFOrgYtDF2ASuW6_dyXvrWPEvUoUw.jpg

pt2262 ENCODER entegresi

enerji işinide piezo ile halletmişler sanırım

"Piezoelektrik materyaller,telefonlara,MP3 oynatıcılara vs... yetecek kadar enerji üretebilmektedir. Ayakkabının tabanı piezoelektrik maddelerden üretilebilir ve atılan her adımda elektrik üretimi sağlanabilir. Bu sayede kişisel elektronik cihazlarda kullanılabilmesi için bataryalarda depolanabilir veya doğrudan kullanılabilir."
HTB1XcaGFVXXXXb9XVXXq6xXFXXXK.jpg

pt2262 ENCODER entegresi

enerji işinide piezo ile halletmişler sanırım

"Piezoelektrik materyaller,telefonlara,MP3 oynatıcılara vs... yetecek kadar enerji üretebilmektedir. Ayakkabının tabanı piezoelektrik maddelerden üretilebilir ve atılan her adımda elektrik üretimi sağlanabilir. Bu sayede kişisel elektronik cihazlarda kullanılabilmesi için bataryalarda depolanabilir veya doğrudan kullanılabilir."
Yalnız 8 bacaklı bir entegre var üzerinde

Alıcı ve vericiler...
DSC_0304.JPG
DSC_0305.JPG
DSC_0306.JPG
DSC_0307.JPG

Vericiyi evdeki zile bağladım 12 volt olduğu için pil kullanmadım. Zile basıldığında hem salondaki çalıyo hemde mutfağa yerleştirdiğim kablosuz zil. İyi birşey oldu tavsiye ederim ses sorunu yaşayanlar için.

Yalnız 8 bacaklı bir entegre var üzerinde

Alıcı ve vericiler...Ekli dosyayı görüntüle 46302Ekli dosyayı görüntüle 46303Ekli dosyayı görüntüle 46304Ekli dosyayı görüntüle 46305

Vericiyi evdeki zile bağladım 12 volt olduğu için pil kullanmadım. Zile basıldığında hem salondaki çalıyo hemde mutfağa yerleştirdiğim kablosuz zil. İyi birşey oldu tavsiye ederim ses sorunu yaşayanlar için.
Cihaz pilsiz çalışmaz, pil yatağı var A123 tip 12v pil kullanılmakta.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri