Acil! insan hayatı söz konusu.

Öyleyse ! soruları çözmeye devam ;)
Sende haklısın baba. Sen ne desen başımızın üstüne. Allah başımızdan eksik etmesin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
konu sahibini nedense elektrikçi olduğunu düşündüm. amacım arkadaşımızı rencide etmek değil kesinlikle ama öyle mesaj yazmış ki insan hayatı söz konusu ve bizim mesuliyet almamızı istiyor. mesajına hızlı cevap almak için böyle uslup kullanıyor olabilir ama beni son derece rahatsız etti. foruma gereğinden fazla anlam yüklemenin bi alemi yok.

Fotoda K.A.R degerleri cok belli olmuyor. By pass ettiklerine gore k.a.r attigi icin yapmışlardır. Öncelikle tüm dagitimlar k.a.r girildikten sonra yapilmali. İfadenize göre topraklamada sorun var. Govdeye elektrik kaçıran cihazlar da var kuvvetle muhtemel. Buna göre calisma yapılmalı. Sayin @kocamanusta 'nin da belirttigi gibi bilgi birikiminizi aşiyorsa profesyonel yardim alin.
Teşekkürler
konu sahibini nedense elektrikçi olduğunu düşündüm. amacım arkadaşımızı rencide etmek değil kesinlikle ama öyle mesaj yazmış ki insan hayatı söz konusu ve bizim mesuliyet almamızı istiyor. mesajına hızlı cevap almak için böyle uslup kullanıyor olabilir ama beni son derece rahatsız etti. foruma gereğinden fazla anlam yüklemenin bi alemi yok.
Usta bulundugum yerde danışacak kimse yok bir kac kişi carpilinca boyle bir mesaj yazdim
Fotoda K.A.R degerleri cok belli olmuyor. By pass ettiklerine gore k.a.r attigi icin yapmışlardır. Öncelikle tüm dagitimlar k.a.r girildikten sonra yapilmali. İfadenize göre topraklamada sorun var. Govdeye elektrik kaçıran cihazlar da var kuvvetle muhtemel. Buna göre calisma yapılmalı. Sayin @kocamanusta 'nin da belirttigi gibi bilgi birikiminizi aşiyorsa profesyonel yardim alin.
Allah razı olsun herkez topa tutmuş endiselendik. Ustada çağırdık çözemedi. Ama en bilgilendirici mesajı yazdığınız için teşekkür ederim
Böyle bir amaç gütmek niyetinde degiliz. Bir kaç usta çağırdık çözemedi. Ama okuyup degerlendirmenizde degerli teşekkürler
Sadece elektrik çarpmasından dolayı bu memlekette günlük 3-5 bin insanın ölüyor olması lazım. Corona verileri gibi buda saklanıyor herhalde! Tavsiye olarak verilebilecek ise, ceyrancı dan ziyade elektrik ustası bulmanız. Bir yerlerde kaçak var oyüzden role yi iptal etmişler. Suçsuz günahsız insanların sağlığını düşündüğünüz için tebrik ederim
Cok teşekkür ederim. Usta çağırdık bir kaç bahane uydurup gittiler. O yüzden mesajı atma isteği duydum. Ama degerlendirmeniz önemli her türlü uyarılar ve verdiğiniz yönlendirmeler için teşekkür ederim. Bizler için degerlisiniz.
Suyla temas eden bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi cihazları kontrol edin(motorlu, rezistanslı ne varsa), gövdeye kaçak durumu var .
Aklıma gelen senaryo kaçak azdı arada KAR atıyordu bypass edildi bir süre gitti, sonra sonra gövdeye kaçak arttı(kısa devre durumları oldu belki rezistans , motor) bu sefer sigorta devreye girdi o da attı sizde ezbere 25 amper taktınız ölçmeden ,gövdeye kaçak arttı 25 amper hemen atmadı tabi, bütün su tesisatı elektrik akımıyla tanıştı borularda plastik , eski galvaniz boru olsa belki azalır etkisi diye uzar bu .Tesisi bilen biriyle tespit yapın arızayı tespit edene kadar akımı kesin, emin olmadan işlem yapmayın , kolay gelsin.
Allah razı olsun teşekkür ederim. Sizin gibi bilgi birikimi olan bilinçli insanlara minnettarım. Ustada çağırdık belki usta değildi. Başka çare olmadığı için ne yapicagimiİ bilemedigimiz için yazmak zorunda kaldım.
Çalışmak,öğrenmek güzel şeyler.
Hayatın devamı için gerekende budur zaten.
Ama sorulan sorular neticesinde böyle bir panoya hiç mudahele edilmemesi sizin için sanki daha iyi olur sayın @Çırak elktrkci
Teşekkür ederim degerlendirip bilgilendirdiginiz. İçin ustada çağırdık hep bahane uydurdu endiselendik. O yüzden yazmak zorunda kaldım.

Son düzenleme:
Usta bulundugum yerde danışacak kimse yok bir kac kişi carpilinca boyle bir mesaj yazdim
güzel insan, bak bu forumda çok büyük ustalar var, hadi şu şehirdeyim bu köydeyim filan desen belki burnunun dibinde bir ustamız vardır, gelir derdine derman olur (tabii ki ücreti mukabilinde) en azından elektrik projesini bulmaya çalış.

güzel insan, bak bu forumda çok büyük ustalar var, hadi şu şehirdeyim bu köydeyim filan desen belki burnunun dibinde bir ustamız vardır, gelir derdine derman olur (tabii ki ücreti mukabilinde) en azından elektrik projesini bulmaya çalış.
Değerli bilgileriniz için teşekkürler. Çağırılmış bir kaç kişi hep bir şeyler bahane edip gittiler. Bende ihtiyaç oldu siz degerli ustalara konuyu açtım. Degerlendirmeniz benim için önemli.

güzel insan senden yer mevki lokasyon soruyorum, belki bir tanıdık çıkarda sana göndeririz diye sen konuyu açtım yapan olmadığı niçin diyorsun. ben hatcheryde çalışırken, bizim panomuzu Türkiye'ye tamirini yapan iki kişi vardı. bizim izmir'deydi. bir gece arıza çıktı adam bana telefonda tamir ettirdi. kimin ne zamaqn nerede işe yarayacağını bilemezsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri