Acil durumlar için can kurtarıcı 9 volt ile telefon sarj

mirza80

Üye
Merhaba arkadaşlar 9 volt pıl ıle telefon sarj edebiliyoruz fakat mah degeri düşük olduğu için 200mah olarak hesaplarsak cok dusuk bır deger olabılır fakat aynı sıstemı dagda ormanda kaldınız ve sarjınız yok motosıkletınızın bataryası ılede bu sıstemı kullanabılırsınız veya 4 tane 9 volt pılı paralel (+-+-+)şeklinde mah degerını yukselterekte kullanabılırız fıkır fıkırden ustundur

61371

bize lazım olan tek şey araç şarjı atıl olanlardan her yerde bulabılecegımız
buradada nasıl yaptıgıma daır vıdeosu

Paylaşım için teşekkürler.

Bu iş için TP4056 usb/mikrousb/type-c modülleri 18650 3.7v lityum iyon pillerle kullanmak daha mantıklı.

evet mantık olarak oyle ama acıl durumlar ıcın hayat kurtacı olmazmı ?verımlıgı yok kabul edıyorum ama bır kenarda dursun bırlgı sayılmamı?

Son düzenleme:
Ben de acil durumlar için yanımda bir iki adet 9V pil bulundurmaktaydım
:cool:;):p:D
Daha sonra yapmış olduğum hesaplara göre...
P=9X0.1=0.9W/h ediyor.
Daha küçük olan telefon yedek bataryamın kapasitesi ise...
P=3.7VX1A=3.7W/h ediyor.
9V pil daha ağır olduğu için yakılan yakıtta ciddi bir israf yaratıyor.
Bu sebeple 9V pil yerine 2 adet yedek telefon bataryası bulundurmaktayım.

Aslında deprem ve acil durumlarda hem ışık hem de şarj için önemli bir ihtiyaç. Şahsi düşüncem 1 veya 2 adet 18650 lityum iyon (diğer şarj edilebilirlere göre daha uzun bekleme ömründen dolayı) piller içeren dinamolu bir sistemle, TP4056 modülü ile kolu çevirdikçe pilleri şarj edip gerektiğinde de telefonu şarj edebilmeye yaramalı.

Ben de acil durumlar için yanımda bir iki adet 9V pil bulundurmaktaydım
:cool:;):p:D
Daha sonra yapmış olduğum hesaplara göre...
P=9X0.1=0.9W/h ediyor.
Daha küçük olan telefon yedek bataryamın kapasitesi ise...
P=3.7VX1A=3.7W/h ediyor.
9V pil daha ağır olduğu için yakılan yakıtta ciddi bir israf yaratıyor.
Bu sebeple 9V pil yerine 2 adet yedek telefon bataryası bulundurmaktayım.
sadece fikir sayin hocam benimki cakmakli ve buna benzer evde atil olan malzemeri bir nevi kullanabilmek illa 9 volt olacak degil motor akusude is gorur mesela

Aslında deprem ve acil durumlarda hem ışık hem de şarj için önemli bir ihtiyaç. Şahsi düşüncem 1 veya 2 adet 18650 lityum iyon (diğer şarj edilebilirlere göre daha uzun bekleme ömründen dolayı) piller içeren dinamolu bir sistemle, TP4056 modülü ile kolu çevirdikçe pilleri şarj edip gerektiğinde de telefonu şarj edebilmeye yaramalı.
Haksilin kardesim ama cok pahali leptop bataryalarindan ve o pillerin kullanildii aletlerden sokuyoruz o sekilde: yapiyoruz cakmaklik gibi atigimiz bu ucpari degerlendirme yontemi diyelim bir nevi

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri