Acer v3-551g performans sorunu

Arkadaşlar benim ciddi bir sıkıntım var...

AMD A10-4600M 2.3 GHZ , turbo core 3.2 GHZ
Radeon HD 7660G + 7670M with 2GB Dedicated VRAM
8GB DDR3 RAM
500 GB HDD

Özellikleri olan bilgisayarı kullanıyorum. (V3-551G)
Bilgisayar hepimizin malumu, Windows 8 Single Language 64 bit sürümü ile geldi...

Evimde ayrıca Packard Bell Dots2 var.
Atom N450 1.6GHZ işlemci
1 GB Ram
160 GB HDD
özelliklerine sahip...

Acer V3-551G nin performansından hiç memnun değilim. Bu memnuniyetsizliğimi, Packard Bell Netbook ile karşılaştırarak anlatmak istiyorum...
Biliyorsunuz ki bahsettiğim Packard Bell'in donanımı, Acer'ın donanımına yaklaşamaz bile...

Fakat Packard Bell Netbook, Acer Notebook'tan neredeyse daha iyi performans sergiliyor...
Şöyle ki;
Packard, Acer'dan hızlı açılıyor ve kullanıma hazır hale geliyor.
Packard donanımına göre internet gezinmelerinde takılmalar yapıyor ki bu normal. Fakat Acer da aynı takılmaları yapıyor. Ama bu anormal...

Bilgisayarlardan az çok anlayan biriyim.
Bu sorunların üzerine, türlü inceleme programları ile harddiski, işlemciyi test ettim. Herhangi bir sorun çıkmadı.
Ve servise gönderdim. Servis, ayrıntılı testler yapıldığını ve donanımsal sorun bulunmadığını söyledi. Donanımsal sorun yoksa, iade işlemi de olmaz tabi ki...

Sonra bu konudaki yorumlarınızı okudum...
BIOS güncellemelerini yaptım. Sorun çözülmedi...
AMD sitesinden driver güncellemelerini yaptım. Sorun çözülmedi... (amd cleanup tool da kullandım. yine çözülmedi...)
Windows8 i sildim. Windows7 SP1 Ultimate 64bit ile format attım. Yine sorun devam ediyor...

Donanımsal bir sorun yok, bunu biliyorum... O halde sorun yazılımsal...

İki konuda fikir üretemiyorum...
1) Sistem puan değerlendirmeleri üst düzeyde olmasına rağmen, sorun hep var... (şu an Win7 Ultimate SP1 64bit kurulu)
İşlemci 6,9
Bellek 7,2
Grafikler 6,6
Oyun Grafikleri 6,6
Birincil Sabit Disk 5,9
2) Format attım. Windows 7 açıldı. AMD driverlarının hiçbirini kurmamışken, bilgisayar çok hızlıydı... Fakat driverları kurunca, sorun ortaya çıkıyor...

Ne yapmalıyım dostlar? Bana bir yol gösterin...

Sorunları tekrar yazıyorum...
1) Bilgisayar kapalı. Açma düğmesine basıyorum. Açılıyor. Sonra kullanıcı şifremi girip ENTER diyorum. Bu noktadan itibaren, sistemin kullanıma hazır oluşu 2 dakikayı buluyor...
2) Açılıştan sonraki ilk seferde; mesela bir dosyanın, bir programın üstüne fare ile sağ tıkladığımda, bu sağ tık menüsünün açılması 8-9 saniye oluyor...
3) Bir programı açtığımda, programın açılması, bu Acer ın donanımına göre uzun sürüyor...
4) İnternette gezinirken takılmalar oluyor...

Arkadaşım !
Her çıkan driver makinenizde on numara çalışacak diye bir kaide yok !
Bazen Beta sürümleri yada downgrade sürücüler daha performanslı çalışabilir.
Win7 win8 yazılımları zaten yüklü miktarda perl motorları içermektedir(Driver tasarlama/uygulama)
Peki siz ne yapacaksınız ?
İmkanınız varsa Ubuntunun live cdsini edinin ve kurmadan try modunda çalıştırın.
Muhtemel IO hataları (RAM/HDD/CPU/KÖPRÜ) zaten ekranda yazılar halinde çıkacaktır.
O yazılara bakarak sorununuzu görebilirsiniz.
Veya AMD sitesinden eski versiyonlarından (CPU/KÖPRÜ) driverlarını indirip tek tek deneyeceksiniz.
Şayet bu metod da probleminizi çözmez ise bilgisayarınıza Ubuntu kurun ve çalıştırın(Ben böyle yaparak bir laptopu iade ettim(Bilgisayar servisciliği yaparken)) hata varsa illaki bir yerde ortaya çıkacaktır.

Kolay gelsin....

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri