acer extenza 5630 kapandıktan sonra hemen açılmıyor

galael

Üye
selamun aleykum arkadaşlar benim acer leptop songünlerde böyle bir arıza verdi ama arıza olduğuna pek inanmıyorum.bilgisayarı normal olarak kapatıyorum fakat arkasından hemen açmam gerekirse açamıyorum power düğmesine basıyorum hiç hareket yok.aradan yarım saat geçiyor power düğmesine basıyorum açılıyor.bu nasıl bir arızadır anlamadım.yardımınızı bekliyorum ne yapmam lazım servis demeyin hiç güvenmiyorum.bilgisayarım bu problemin dışında çok güzel çalışıyor.

Hocam sorun ısınma problemi gibi görülüyor. Yeni nesil bilgisayarlar aşırı ısındığında sistem, işlemci vs yanmaması için gücü keser. Açma tuşuna bassanız dahi açılmaz. 15-20 dakika bekleyince sistem soğuyacağı için normal açılır. Sorununuz bu gibi görülüyor(veya bu işlemi yapan ısı sensörü arızalanmıştır).
Bilgisayarınızın özellikle altındaki hava deliklerinin kapanmamasna özen gösterin. Mesela üzerinde masa örtüsü olan bir masada çalışırsanız hava delikleri kapanacağından aşırı ısınır.

sorun ısınma problemi gibi gözüksede başka bir problem var gibi ısıdan doyalı olsa bilgisayara kendini hemen korumaya alır sizin kaptmanızı beklemez
örneğin oyun oynarken işlemci ve ekran kartı soğutmaları aynı kanaldan olduğu için ısıyı yeterince atamaz ve ısından dolyaı pc kendini kapatır bunun gibi ama garantisi devam ediyorsa bulunduğunuz yerdeki servise(garantisi varsa servis zorunluğunu var ) götürün işlemci fan kısımlarını temzilesinler

speed-fan programını kurun ve bilgisayarınızın normal çalışmadaki ısı değerlerine bi bakın ilk önce

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ama benim anlamadığım bilgisayarımı 1 hafta kapatmadım fakat hiç bir sorunum yok.sadece başlat düğmesinde kapattıktan sonra bu olay gerçekleşiyor.

laptopun kapat arka arka power tusuna bas bir kac kere dene 1 acar 2 acmıyor ise 2 acıyor 1 acmıyor ise powerboard sorun vardır birde batarya yı cıkartarak acmayı dene

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri